Bir ilk! NFT oyunu 1 milyar doları aştı

NFT oyunu

Bir ilk! NFT oyunu 1 milyar doları aştı

ABONE OL 

NFT’lerin popülerliği giderek artmaya devam ediyor. İlk ortaya çıktığı dönemde jpeg uzantılı görsellerin satılması ve dijital koleksiyon ürünü olarak NFT’ler şimdilerde oyun olarak karşımıza çıkmaya başladı. İlk NFT oyunlarından olan Axie Infinity, 1 milyar doları aşarak dikkatleri üzerine çekti.

NFT Oyunu Rekor Kırdı!

Axie Infinity isimli NFT oyunu, oyun içerisindeki token satışları sayesinde 1 milyar dolarlık bir değere ulaştı. Toplamda 2.4 milyon işlemin gerçekleştiği oyun günlük 1 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Oyunda yer alan token’ların toplam değeri ise 1 milyar doları aştı. NFT’ler her ne kadar yalnızca sade görseller olarak bilinse de giderek dönüşen bir sektör haline geliyor.

Dijital koleksiyon ürünü olarak ilgi çeken NFT’lerin ilerleyen zamanlarda çok daha fazla ilgi görmesi bekleniyor. Dijitalleşen günümüz dünyasında fiziksel olarak gördüğümüz birçok şey önümüze dijital olarak çıkmaya başladı. Bunlara koleksiyon ürünleri de dahil oldu ve NFT’ler oluşmuş oldu.

NFT oyunu Axie Infinity

NFT Nedir?

NFT, Non-fungible token kelimelerinin baş harfinden oluşuyor ve değiştirilemez token anlamına geliyor. Tıpkı bir sanat galerisindeki yalnızca bir adet bulunan sanat eserleri gibi düşünebileceğiniz NFT‘ler kripto para piyasasında yalnızca bir tane bulunan token’lardır.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir