Bir Atari efsanesi Contra geri dönüyor!

Bir Atari efsanesi Contra geri dönüyor!

Bir Atari efsanesi Contra geri dönüyor!

ABONE OL 

90’lı yılların Atari efsanesi Contra oyunu mobil platformlar için geri dönüyor. Call of Duty Mobile oyununun geliştiricileri tarafından verilen müjdeyle Contra: Return adı verilen oyun bir efsane tekrar canlanıyor.

OyuN OyNa : Contra oyna efsane atari oyunu contra oyna

Atari’ye yetişen ve oyun konsoluyla bir çocukluk geçirenleri mutlu edecek olan bu haber ile beraber 80’lerin sonu ve 90’ların başında doğanlar için muazzam bir nostalji yaşanabilir. KONAMI’nin geliştirdiği ve “Run and Gun” türüne ait olan Contra oyunu yıllar sonra yeniden oyuncularla buluşmaya hazırlanıyor.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=D1-Dr9_Cgb4&feature=emb_logo

Atari efsanesi Contra geri dönüyor: Contra: Return

CoD: Mobile oyunun geliştirici stüdyosu TiMi Studios, 2017 yılında oyunu geliştirip yayınlamak için KONAMİ ve Garena şirketleriyle anlaştı. Oyun o dönemde sınırlı bölgelerde kullanıma sunuldu ve oldukça beğenildi.

Contra: Return, 2017 yılının Haziran ayında Çin ve bir yol sonra Tayvan’da oyunculara sunuldu. Gelen olumlu geri bildirimler sayesinde Garena oyunun İngilizce sürümünü kalan Güney Asya ülkelerine 2018 yılında yayınladı.

TiMi Studios tarafından yeni yapılan bir açıklama da oyunun dünyaya açılacağı yönünde oldu. Yakın bir zamanda yayınlanacak olan oyun hikaye şeklinde ilerliyor ve müzik, silahlar ve karakterler açısından efsane Contra ile çok fazla benzerlik taşıyor. Ayrıca oyunun çevrim içi bir versiyonunun da yayınlanması ihtimal dahilinde.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir