Binance’den 652 milyon dolarlık Bitcoin çıkışı!

Bitcoin transferi

Binance’den 652 milyon dolarlık Bitcoin çıkışı!

ABONE OL 

Büyük Bitcoin transferlerine bir yenisi daha eklendi. Binance borsasından çekilen 652 milyon dolar değerine sahip olan 19 bin 197 Bitcoin, birçok soru işaretini beraberinde getirdi.

Dev Bitcoin Transferlerine Yenisi Eklendi

Binance borsasından dün öğlen saatlerinde 652 milyon dolar değerine sahip 19.197 Bitcoin transfer edildi. Normal Bitcoin transferleriyle kıyaslandığında son derece büyük bir transfer olan bu durum birçok yatırımcının kafasında soru işaretine sebep oldu.

Normal şartlarda kripto para borsalarından bu denli büyük bir Bitcoin çıkışının fiyata etkisi olumlu olarak kabul ediliyor. Yatırımcı, sahip olduğu Bitcoin’leri kendi soğuk cüzdanına transfer ediyor ve bu da Bitcoin’e güvendiği şeklinde yorumlanıyor.

Ayrıca bu transferi Binance borsasının da gerçekleştirebileceği düşünülüyor. Çünkü kripto para borsaları cüzdan değişikliklerini sıklıkla yapıyor ve bu sayede fonların güvenliği sağlanıyor.

Bitcoin transferi

Bitcoin Fiyatı İçin Büyük Tahmin

Kripto para analiz şirketi Matrixport, Bitcoin fiyatıyla ilgili yeni analizlerini duyurdu. Yapılan analize göre 2023 yılının sonunda Bitcoin fiyatının 45 bin dolar seviyesine yükselmesi bekleniyor.

Bu hareketin hemen ardından 2024 yılında gerçekleşecek Bitcoin Halving’inin ardından 125 bin dolarlık yükselişin yaşanmasının ihtimal dahilinde olduğu belirtildi. Şirket yükselişle ilgili de şu ifadeleri kullandı:

Geleneksel olarak altın gibi varlıklar ve Hazine tahvilleri gibi diğer güvenli liman yatırımlarıyla ilişkilendirilen Bitcoin’in özellikleri, kurumları varlık tahsislerini çeşitlendirmek için Bitcoin’i düşünmeye yöneltti. ABD borcunun GSYH’ye oranının sürdürülemez seviyelere ulaştığı bir dönemde Bitcoin’in yükselişe geçmesi tesadüf değil.

Arthur Hayes: Bitcoin 1 Milyon Dolar Olabilir

Arthur Hayes, Ethereum ve Bitcoin ile ilgili sık sık açıklamalarıyla gündeme geliyordu. Hayes yeniden bir açıklama yaptı ve Bitcoin fiyat tahminini açıkladı. Hayes’e göre Bitcoin, 2026 yılına kadar 750 bin dolar ile 1 milyon dolar arasında bir fiyata yükselebilir.

ABD ekonomisini yorumlayan ve güncel ülkeler arasında gerginlikler sebebiyle ekonominin derinden etkileneceğini ifade eden Hayes, bu ortamda 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana gerçekleşmememiş olan en büyük boğa döneminin gerçekleşmesini bekliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir