• 1 Haziran 2020

Binance saldırıları için rakipler suçlanıyor

 Binance saldırıları için rakipler suçlanıyor

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance geçtiğimiz günlerde yaşadığı DDoS saldırısında rakiplerini suçladı. Gerçekleştirilen saldırıda Asya ülkelerindeki domain’lere ulaşılamadığı belirtilmişti.

Binance CEO’su Changpeng Zhao konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

“Saldırılar, aynı anda hedeflenen bölgelerdeki tüm ortak uç noktalarımıza odaklandı. Dünyanın her köşesinden kullanıcı erişiminin performansını optimize etmek için çok çeşitli önbellekleme, kümeleme ve dağıtım hizmetleri kullanıyoruz. Her bölge için farklı hizmet ve mimari kombinasyonları kullanıyoruz.”

Binance’in diğer kripto para borsalarından daha başarılı ve daha çok müşterisi olduğu için bu saldırıların yapıldığını ifade eden Changpeng Zhao, bu saldırılara karşı hazırlıklı olduklarını da belirtti.

Geçtiğimiz Günlerde Binance Saldırı Altındaydı

Binance CEO’su Changpeng Zhao yaptığı açıklamayla Binance saldırısında Çin’deki domain’lerin hedef alındığı açıklamıştı ve konu ile ilgili bir tweet atmıştı:

”Bugünün erken saatlerinde, Çin alanlarımız hedefli DDoS saldırıları yaşadı ve kullanıcılar ağ erişiminde bir miktar gecikme ve kesinti gördü. Saldırı modeline dayanarak, kendi algıladığımız rakiplerimizin çalışması gibi görünüyor. Endişelenmenize gerek yok. Sistemler iyi. Fonlar SAFU ”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için Twitter, Instagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir