Binance İngiltere’den gelen yasaklama ile ilgili açıklama yaptı!

Binance İngiltere

Binance İngiltere’den gelen yasaklama ile ilgili açıklama yaptı!

ABONE OL 

Hacim olarak dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, geçtiğimiz gün İngiltere Mali Denetim Otoritesi (FCA) tarafından bir uyarıyla karşılaştı. Bu uyarıda İngiltere’deki faaliyetleri sonlandırması istenen Binance tarafından bir açıklama geldi.

Binance İngiltere Gerilimi Sürüyor

İngiltere Mali Denetim Otoritesi (FCA), yaptığı açıklama ile Binance‘in İngiltere’deki faaliyetlerini sonlandırmasını istedi:

”FCA tarafından zorunlu tutulan şartlar nedeniyle, Binance Markets Limited’in FCA’nın önceden yazılı izni olmaksızın herhangi bir düzenlenmiş faaliyette bulunmasına izin verilmemektedir. Binance Group, Birleşik Krallık’ta faaliyet yürütmek için herhangi bir Birleşik Krallık yetkilendirmesine, kaydına veya lisansına sahip değildir.”

Binance İngiltere’den gelen yasaklama ile ilgili açıklama yaptı!

Binance tarafından cevap gecikmedi. FCA kuruluşunun Binance üzerine yetkisi olmadığı ifade edildi:

”Binance Markets Limited’e (BML) ilişkin FCA bildirimi hakkında bilgi sahibiyiz. BML, ayrı bir tüzel kişiliktir ve Binance.com web sitesi aracılığıyla herhangi bir ürün ya da hizmet sunmaz. Binance Group, 2020’nin mayıs ayında BML’yi satın aldı ve İngiltere’de faaliyetlere başladı. FCA tarafından hazırlanan düzenleyici izinlerinden yararlanmadı. BML ile ilgili sorularınız için lütfen [email protected] ile iletişime geçin.

FCA bildiriminin Binance.com’da sağlanan hizmetler üzerinde doğrudan bir etkisi yoktur. Kullanıcılarımızla olan ilişkimiz değişmedi. Regülatörlerle çalışırken iş birlikçi bir yaklaşım benimsiyoruz ve yasal yükümlülüklerimizi çok ciddiye alıyoruz. Bu yeni alanda değişen politikaları, kuralları ve yasaları aktif olarak takip ediyoruz.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.