Binance düzenlemeden kaçmıyor! Kritik isim göreve geldi

Binance düzenleme

Binance düzenlemeden kaçmıyor! Kritik isim göreve geldi

ABONE OL 

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance, devletlerden gelen düzenleme hamlelerinden kaçmadığını bir kez daha gösterdi. Binance US borsası ABD Hazine Müfettişi Greg Monahan’ı işe aldı.

Binance Düzenlemelere Uyum Sağlamak İstiyor

Binance, ABD’deki faaliyetlerini düzenlemek adına yeni girişimlerde bulunmaya devam ediyor. Son olarak eski ABD Hazine Suç Araştırmacısı olan Greg Monahan, Küresel Kara Para Aklama Raporlama Görevlisi olarak işe alındı. Monahan‘ın 30 yıllık tecrübesinden faydalanmak isteyen Binance, bu konuda yapmış olduğu hamlelerle isminden söz ettiriyor.

Binance daha öncede eski ABD yetkililerinden Brian Brooks ile anlaşmıştı. Ancak nisan ayında göreve başlayan Brooks, ağustos ayında istifa etmişti.

Binance Avrupa
Binance düzenlemeden kaçmıyor! Kritik isim göreve geldi

Binance Avrupa Kararları!

Binance, Avrupa ülkelerinden Almanya, İtalya ve Hollanda‘da vadeli işlemler ve türev piyasa ürünlerini kaldırma kararı aldı. Bu ürünlerin herhangi birinde işlemi bulunan yatırımcılara ise 90 gün süre tanındı. Binance CEO’su Changpeng Zhao şu açıklamayı yaptı:

”Yerel düzeydeki birçok düzenleyicinin kripto konusunda kendi pozisyonlarına sahip olabileceğini anlıyoruz ve yerel gereksinimler konusunda yapıcı bir diyaloğa girme fırsatını memnuniyetle karşılıyoruz.”

Bu hamle ile Binance’in ülkelerin düzenleme kararlarına uyacağı açık bir şekilde görünüyor. Zaten daha önce ki açıklamalarda da Binance’in düzenlemelere karşı hazırlıklı olduğu ve bu konuda bir çekincesinin olmadığını belirtilmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir