Binance davaya itiraz etti!

Binance dava

Binance davaya itiraz etti!

ABONE OL 

Binance, kendisine yönelik açılan davaya itiraz etti. CFTC tarafından açılan davada Binance, tıpkı Coinbase ve Bittrex borsaları gibi aynı konuyla suçlanmıştı.

Binance Davaya İtirazını Yaptı

Binance, ABD Vadeli İşlemlerler Komisyonu (CFTC) tarafından müşteri fonlarının ABD’de tutulmadığı ve Binance CEO’su Changpeng Zhao adına transfer edilerek ABD’den çıkarıldığı iddiasıyla dava edilmişti.

Binance de bu iddiaları reddererek Binance.US borsasındaki kullanıcı fonlarının ABD’de tutulduğunu iddia etmişti. Binance avukatları konuyla ilgili girişimde bulunan kendilerine yönelik açılan davaya itiraz etti.

Bu itirazla birlikte yeni bir hukuk sürecinin başlaması ve kripto para yatırımcılarının takip edecekleri yeni bir dava da ortaya çıktı.

Binance Almanya’dan da Çekildi

Binance, Avrupa pazarındaki ülkelerde çekilmeye devam ediyor. İlk olarak Kuzey Amerika ülkesi Kanada‘dan çekilen Binance ardından da Hollanda’dan çekilmişti. Hollanda’dan lisans alınamadığı için çekilen Binance, Almanya düzenleyicisine yaptığı başvuruyu da iptal etti.

Yapılan açıklamaya göre Binance’in Almanya’dan çekilme sebebi de tıpkı Hollanda’da olduğu gibi lisans işlemlerinin zorluğu oldu. Bürokrasi sebebiyle bir türlü lisans işlemlerini halledemeyen Binance, başvurularını geri çekerek diğer pazarlara ağırlık vermeyi planlıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir