Bill Gates’in çocuklarına telefon yasağı

Bill Gates’in çocuklarına telefon yasağı

ABONE OL 

Teknoloji devi Microsoft’un kurucusu Bill Gates, bir röportajında çocuklara 14 yaşına kadar akıllı telefon kullandırılmaması gerektiğini söyledi.

Dünyanın en zengin iş adamı olma konumunu elinde tutan Bill Gates ve eşi Melinda Gates, üç çocuğuna da 14 yaşına gelene kadar telefon sahibi olmayı yasakladığını belirtti.

Bill ve Melinda, aynı zamanda aileleriyle daha fazla konuşmak, onlara daha fazla zaman ayırmak için telefon ekranında geçirdikleri süreye kısıtlama getirdiklerini söylüyorlar. Bir İngiliz gazetesine röportaj veren milyarder kendi kuralları olduğunu ve kendince bir disiplin uyguladığını söylüyor.
“Yemek yediğimizde masada cep telefonlarımız yok, çocuklarımıza 14 yaşına kadar cep telefonlarını vermedik ve çocuklarımız diğer çocukların daha erken yaşta telefon sahibi olmalarından dolayı şikayet ediyorlar.”
Büyük bir teknoloji firmasının kurucusu olmasına rağmen teknolojiye dair böyle kurallar konulması bu kişiler hakkında fikir sahibi olmamızı sağlıyor. Zira Bill Gates, ürünlerini sattırabilmek için çocuklara teknoloji de önerebilirdi.
Bill Gates’in bu tutumundan tüm ebeveynler kendine pay çıkarabilir. Teknolojinin iyi kullanımı insanlara ve insanlığa çok büyük avantajlar sağlarken kötü kullanımı birçok istenmeyen olaya neden olabilir.

“Bill Gates’in çocuklarına telefon yasağı” için 0 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir