Bill Gates Bitcoin açıklaması yaptı!

Bill Gates Bitcoin

Bill Gates Bitcoin açıklaması yaptı!

ABONE OL 

Bill Gates, geçtiğimiz haftalarda Tesla’nın 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın alması hakkında konuştu. Bitcoin’in normal piyasalardan farklı olduğunu belirten Gates, yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Bill Gates Bitcoin Hakkında Konuştu!

Lider kripto para birimi Bitcoin 58 bin doları aşarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Dün ise yaşadığı düşüş ile birlikte tam 45 bin dolara kadar gerileyen Bitcoin şu an 49 bin dolar seviyelerinden alıcı buluyor.

Bill Gates Bitcoin açıklaması yaptı!

Tesla, Bitcoin alımını açıkladığında Bitcoin 38 bin dolardı. Haberin ortaya çıkmasıyla birlikte fiyat kısa süre içerisinde 44 bin dolara kadar yükseldi ve ardından tüm zamanların rekoru 58 bin 330 dolar seviyeleri görülmüştü. Böylesine hareketli bir piyasada yatırımcıların son derece dikkatli olmaları gerektiğini belirten Bill Gates:

”Elon kadar paranız yoksa dikkatli olun.”

Dijital paraların kötü olmadığını ve Gates Foundation‘ın da dijital para geliştirdiğini aktaran Bill Gates, Bitcoin üretiminin büyük bir enerji harcadığını dile getirdi. Bitcoin ile anonim işlemler gerçekleştirilebildiğini de ifade eden Bill Gates, Gates Foundation tarafından geliştirilen dijital para sisteminde işlemlerin kimler tarafından gerçekleştirildiğinin görüldüğünü ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir