Beeple NFT’si satıldı: 69 milyon dolar

Beeple NFT’si satıldı: 69 milyon dolar

ABONE OL 

Kripto para piyasasının şu sıralar en trend konusu olan NFT’ler rekorlarıyla birlikte geliyor. Yalnızca 1 adet olan ve koleksiyon değeri taşıyan NFT’ler yüksek bedellerle satılarak isminden söz ettiriyor. Son olarak 3D çizim sanatçısı Beeple‘ın 5.000 gün boyunca sürdürdüğü ve çizdiği resimlerden oluşturulan NFT, 69.3 milyon dolarlık rekor bedelle satıldı.

NFT Trendi Sürüyor: Beeple NFT’si Satıldı

NFT, Non-fungible token kelimelerinin baş harfinden oluşuyor ve değiştirilemez token anlamına geliyor. Tıpkı bir sanat galerisindeki yalnızca bir adet bulunan sanat eserleri gibi düşünebileceğiniz NFT‘ler kripto para piyasasında yalnızca bir tane bulunan token’lardır.

Beeple NFT’si satıldı: 69 milyon dolar

Beeple tarafından 5.000 gün boyunca yapılan resimler birleştirilerek bir NFT hazırlandı ve açık arttırmalı bir şekilde satışa sunuldu. YouTube kanalımızda sizler için hazırladığımız ‘NFT nedir? Neden Bu Kadar Pahalı?‘ videomuzda Beeple tarafından oluşturulan bu NFT’den bahsetmiştik. Video hazırlanırken en yüksek 3.5 milyon dolarlık bir teklif alan NFT, toplamda 69.3 milyon dolara satıldı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir