Axie Infinity Ronin saldırısının 30 milyon doları kurtarıldı

Axie Infinity köprüsü hack

Axie Infinity Ronin saldırısının 30 milyon doları kurtarıldı

ABONE OL 

Axie Infinity tarafından kullanılan Ronin köprüsü siber saldırıya maruz kalmış ve 600 milyon doları aşkın bir varlık çalınmıştı. Çalınan varlıkların 30 milyon dolarlık kısmı kurtarıldı.

Axie Infinity Ronin Saldırındaki Fonların Bir Kısmı Kurtarıldı

Chainanalysis yeni bir açıklama yaptı ve Ronin köprü saldırısında çalınan fonların 30 milyon dolardan fazla bir kısmının kurtarıldığını duyurdu. Chainanalysis saldırı sonrasında fonların akışlarını takip ederek bir şablon çıkarmıştı ve bunu duyurmuştu.

Fonların kurtarılması için ilgili makamlarla iş birliği yapan Chainanalysis, 30 milyon dolarlık fonun kurtarılmasına yardımcı olduklarını açıkladı.

Axie Infinity Ronin saldırısı
Axie Infinity Ronin saldırısının 30 milyon doları kurtarıldı

Ronin Köprü Ağı Saldırısındaki Varlıklar Bitcoin’e Dönüştürüldü

Axie Infinity tarafından kullanılan Ronin köprü ağına bir siber saldırı gerçekleştirilmiş ve 625 milyon dolarlık fon çalınmıştı. Fonların izini süren Blitzero isimli bir Blockchain araştırmacısı, Ethereum tabanlı çalınan varlıkların Bitcoin’e dönüştürüldüğünü açıkladı.

Blitzero, resmi Twitter hesabından paylaştığı tweet’te şu ifadeleri kullandı:

Ronin Köprüsü’nde çalınan paraların izini sürüyordum. Ronin bilgisayar korsanlarının tüm fonlarını Bitcoin ağına aktardığını fark ettim. Fonların çoğu mikserlere (ChipMixer, Blender) yatırıldı.

Ethereum tabanlı varlıklar TornadoCash‘e gönderilmiş ve bu noktadan sonra fonların takip edilmesi daha da zor bir hal almıştı. Ancak Blitzero fonları dönüştürüldüğünü ve ChipMixer ve Blender platformlarına yatırıldığını keşfettiğini açıkladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir