Asus ROG Phone 5 için 18 GB RAM iddiası!

 Asus ROG Phone 5 için 18 GB RAM iddiası!

Asus tarafından üretilen ve oyunseverleri hedef alan ROG Phone serisinin yeni üyesi ROG Phone 5 için 18 GB RAM iddiası ortaya atıldı. Eğer bu iddia gerçekleşirse 10 Mart tarihinde akıllı telefon piyasasının 18 GB RAM‘e sahip ilk telefonu Asus ROG Phone 5 olabilir.

Asus ROG Phone 5 Bir İlki Başarabilir

Akıllı telefon sektöründe her şirket farklı bir özellik ile öne çıkmayı hedefliyor. Bazı şirketler kamera çözünürlüğünü arttırırken bazı şirketlerde batarya kapasitesini arttırıyor. Bazı şirketler depolama kapasitesini arttırırken diğerleri de başka özelliklere yoğunlaşmış olabiliyor.

Asus ise oyunseverler için ürettiği ROG Phone 5 modelinde 18 GB RAM desteği sunabilir. İddiaya göre 18 GB RAM desteği Geekbench testinde göründü. Gücünü Snapdragon 888‘den alacak olan akıllı telefon Android 11 ile kutusundan çıkacak.

Asus ROG Phone 5’a ait olduğu iddia edilen tasarım

ASUS_I005DB model numaralı bir akıllı telefon Geekbench testinde göründü. Bu akıllı telefon tek çekirdekli testten 1.113 puan, çok çekirdekli testten ise 3.468 puan aldı. Android 11 işletim sistemine sahip olan model, 18 GB RAM ile kutusundan çıkacak. Akıllı telefon gücünü ise Snapdragon 888’den alacak.

Eğer iddia edildiği gibi ASUS_I005DB numaralı modeli ROG Phone 5 ise dünyada bir ilk başarılmış olacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir