Artık YouTube üzerinden Shorts yapabileceksiniz!

Artık YouTube üzerinden Shorts yapabileceksiniz

Artık YouTube üzerinden Shorts yapabileceksiniz!

ABONE OL 

YouTube platformunun TikTok ve Instagram Reels benzeri kısa video özelliği olan Shorts videolar bu güncellemeden önce dışarıdan video editleme programlarıyla yapılıyordu ancak yeni güncelleme artık Shorts videosu hazırlamayı kolaylaştırdı.

Artık YouTube Üzerinden Shorts Yapabileceksiniz!

Önceden bir kısa video oluşturmak için telefonumuzdan ya da bilgisayarımızdan bir video tasarım programı kullanmamız gerekiyordu. YouTube içerik üreticileri için oldukça uğraştıran bir süreç olan bu durum artık eskisi kadar uğraştırmayacak. YouTube, artık yüklediğiniz bir videoyu uygulamadan hiç çıkmadan kısa video haline getirmemizi sağlayacak olan özelliğini duyurdu.

Yüklemiş olduğumuz videonun alt kısmında “Oluştur” butonu yer alıyor ve bu kısımda bir pencere açılıyor. Açılan pencerede “Kısa video olarak düzenle” seçeneği yer alıyor ve bu seçenekten kolay bir şekilde 60 saniyeye kadar Shorts videosu oluşturabiliyoruz. Android ve iOS kullanıcılarına sunulan özellik şimdilik Web sürümünde yer almıyor.

YouTube Canlı Alışveriş Özelliği İçin Çalışıyor

Daha öncesinde açıklamaya eklenen linkler ile mağazaya yönlendirerek reklam yapılabiliyordu. Şirketin amacı kullanıcının YouTube platformundan çıkmadan alışverişini yapabilmesi. Bu yüzden içerik üreticiler, Shopify’ı kullanarak izleyicileri için bir alışveriş listesi oluşturabilecek ve videoyu izleyen kişi, sayfada içerik oluşturucunun, kendisinin ilgilenebileceğini düşündüğü ürünlerin listesini görebilecek ve isterse alışveriş yapabilecek.

Alışveriş özelliği zamanla Live, Shorts ve YouTube videolarında yer alacak. Özellik ilk etapta ABD, Brezilya ve Hindistan’da test edilecek ve yıl bitmeden test sürecine farklı ülkeler de eklenecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir