Apple’ın en gizli çalışması açıklandı! Yıllardır sır gibi saklanıyordu

   Apple’ın en gizli çalışması açıklandı! Yıllardır sır gibi saklanıyordu

  Apple’ın en gizli çalışması açıklandı. Apple Intel ile yaptığı anlaşmaları bozuyor! Apple kendi işlemcisini üretecek. Amerikan teknoloji devi Apple büyük bir sıçrama için hazırlanıyor. 

  Son raporlara göre şirket Intel ile işbirliğini sonlandıracak ve yaklaşan Mac bilgisayarlara kendi çipini dahil edecek. Şirket 14 yıllık işbirliğinin ardından dünyanın önde gelen işlemci üreticisine veda etmeye karar verdi. 

  Apple MacBook’ları için işlemci üreticilerini kolay kolay değiştirmez. 1990’ların başında şirket Motorola işlemcilerinden PowerPC’ye geçti. 2005 yılında PowerPC’den Intel’e geçiş yaptı. Intel destekli Mac’lerin ilk seti Ocak 2006’da piyasaya çıktı.

  Apple’ın En Gizli Çalışması Açıklandı! Kendi İşlemcilerini Üretecekler

  22 Haziran’daki Worldwide Geliştirici Konferansı’nda (WWDC), şirket kendi Mac işlemcilerine geçtiğini duyurmayı planlıyor. iPhone’lar ve iPad’lerin işlemcileri kendi atölyelerinden çıkıyor.

  Microsoft, Samsung veya Lenovo gibi markalar bir süredir dizüstü bilgisayarlarında ARM çiplerden kullanıyorlar. Apple’ın kararı Intel ve diğer üreticilere karşı bir ayaklanmaya neden olabilir.

  Yeni ARM tabanlı yonga testleri, Intel tabanlı sürümlere göre önemli gelişmeler gösterdi. Bu gelişmeler özellikle grafik performansı ve yapay zeka uygulamaları açısından oldu. Buna ek olarak, Apple işlemciler daha enerji tasarruflu, daha ince ve daha hafif cihazlara kolayca sığabilir.

  Çip üzerindeki çalışmalar birkaç yıldır devam ediyor ve şirketin tarihindeki en gizli çalışmalarından biri olarak kabul ediliyor. 

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için Twitter, Instagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir