Android 11 ile mesajlar baloncuk halde gelecek

   Android 11 ile mesajlar baloncuk halde gelecek

  Android 11 ile mesajlar baloncuk halde gelecek. Google, Android Mesajlar uygulamasına daha fazla özellik sunmaya çalışıyor. Google Mesajlar son zamanlarda Apple iMessage gibi yeni özellikler aldı.

  SMS artık çok kullanılmasa da, Google bu uygulamayı geliştirmeye devam ediyor. Uzun süre Facebook Messenger’da bulunan özellik yakında zamanda gelecek gibi görünüyor.

  Android 11 ile mesajlar baloncuk halde gelecek

  Son zamanlarda Android 11 Beta bazı cihazlarda mevcuttu. Bu sürümün piyasaya sürülmesiyle birlikte, yeni özelliklerde kendini göstermeye başladı. Ortaya çıkan yeni bir özellikte, Google Mesajlar’ın Facebook Messenger’da olduğu gibi baloncuk şeklinde kullanılabileceği keşfedildi. Bu özellik sayesinde, aynı anda bir işle ilgilenirken mesajlaşabileceksiniz.

  Farklı bir uygulama kullanırken veya ana ekranda, mesaj gelirse ekranda bir baloncuk görünecek. Mesajı gönderen kişinin fotoğrafı bu balonun içinde görünecek veya fotoğraf yoksa kaydedilen ismin ilk harfi olacaktır. 

  Bu baloncuğa dokunulduğunda yeni özellikler ortaya çıkacaktır. Buradan, mesajlaşma, arama ve görüntülü arama seçenekleri kullanıcıya sunulacak.

  Bu özellik Google’ın resmi Reddit hesabından da duyuruldu. Kullanıcılar, Google Mesajlar Beta programına katılarak bu özelliği denemeye başlayabilir. 

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir