• 3 Nisan 2020

Apple kötü durumda iPhone 12 çıkmayabilir

 Apple kötü durumda iPhone 12 çıkmayabilir

Apple kötü durumda iPhone 12 çıkmayabilir. Apple’ın iPhone 12 serisinin şirketin düzenli stratejisini izleyerek bu Eylül ayında başlaması bekleniyordu. Bu yıl Apple’ın mobil cihazları için oldukça önemli olacak, sonuçta 5G kullanacaklar. Bununla birlikte, COVID-19 salgınının yükselmesiyle, şirketler artık planlarına uyamıyorlar. 

Şirketin en önemli zamanı olan Eylül ayında yapılması planlanan iPhone 12 lansmanı büyük bir ihtimalle yapılamayacak. Asya’dan gelen yeni bir rapor, Apple’ın şu anda iPhone 12 serisinde gecikmeye hazırlandığını gösteriyor. 

Nedeni oldukça açık, yeni Korona virüs pandemisi küresel talebi tehdit ediyor ve ürün geliştirme programını bozuyor. Cupertino firmasının iddiaya göre yeni el cihazlarının aylarca ertelenmesi konusunda dahili tartışmalar yapıldı. Tedarik zinciri kaynakları acı çekiyor ve bu da şirketi bu tür önlemleri almaya zorlayabiliyor.

Apple kötü durumda iPhone 12 çıkmayabilir

Şirket, en büyük iki pazarı olan ABD ve Avrupa’daki Korona virüs salgınlarını izlemeye devam ediyor. Ayrıca şirket, mevcut durumun tüketicinin akıllı telefonları yükseltme konusundaki ilgisini azaltabileceğinden endişe duyuyor. 

İlginizi Çekebilir

iPhone 12 konsept tasarımı paylaşıldı!

Sonuçta, küresel bir ekonomik durgunluğun eşiğinde olduğumuz bu zamanda insanlar telefon almaz. Bu, şirketin ilk 5G akıllı telefonu için satışların hayal kırıklığına uğramasına neden olabilir. Kaliforniya hükümeti karantina siparişlerini kaldırıncaya kadar lansman için kesin bir zaman çizelgesi görünmeyecek. 

Şu anda Apple çalışanlarının çoğu evden çalışıyor. Başka bir kaynağa göre, Apple en geç Mayıs ayında nihai kararı verecek. En kötü senaryoda, iPhone 12 modelleri 2021’e kadar zorunlu bir şekilde lansmanı ertelenecek.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir