• 3 Nisan 2020

Apple 5G’li iPhone’ların tanıtımını ve çıkışını erteliyor mu?

 Apple 5G’li iPhone’ların tanıtımını ve çıkışını erteliyor mu?

Apple Korona virüsünden en çok etkilenen şirketlerin başını çekiyor olabilir. Açıklanan detaylarda da bu az çok belli oluyor çünkü şirket, bu yıl hedeflenen gelire ulaşılamayacağını belirtmişti. Çin’deki fabrikalarını ve mağazalarını kapatan Apple bir darbe daha yemeye hazırlanıyor.

Teknoloji devlerinin üretimini Çin’de yapması ve Korona virüsünün Çin’de yaşamı durdurması, üretimi ciddi anlamda tıkadı. Daha sonra fabrikaların salgının yayılmadığı ülkelere taşınması bir nebze rahatlattı fakat tedarik anlamında sıkıntılar devam etti.

Çünkü Çin Devleti, ticaret ve tedarik anlamında dünyanın merkezi konumunda ve orda yaşamın durması tüm dünyayı etkiliyor.

Apple Korona virüsünden etkilenmeye devam ediyor

Dünyanın en değerli şirketlerinden biri olan Apple da bu salgının yaralarını sarmaya çalışmaya devam ediyor. Yatırımcılarıyla yaptığı toplantı neticesinde 2020 yılının ikinci çeyreğinde beklenenden daha düşük miktarlarda kar edeceğini açıklaması durumun ciddiyetini göstermişti.

Şimdi de bir darbe daha yiyerek Eylül ayında tanıtması beklenen 5G destekli iPhone modellerinin tanıtımını ertelemek zorunda kalacak gibi görünüyor.

Akıllı telefon rekabetinin farklı bir boyutu olan 5G desteği, yeni çıkacak olan cihazların bir kısmında olması beklenen bir özellik. Şirketin önemli rakiplerinden Samsung ve Huawei’nin de 5G destekli cihazları 2019 yılında açıklamış olması rekabette Apple’ı bir miktar geriye atmıştı.

Bu sene tanıtılması beklenen 5G destekli cihazların çıkışının ertelenecek olması şirketi rakiplerine göre en az 1 yıl geriye düşürecek gibi görünüyor.

Şirket Korona virüsü nedeniyle kaybedilen zamanı telafi etmek istiyor ve bu sene içerisinde farklı girişimlerde bulunacak ancak şirkete yakın kaynaklar 5G destekli modellerin çıkışının ertelenmesine kesin gözüyle bakıyor.

Apple hakkında diğer habelere göz atmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir