Apple, iPhone 14 Pro modellerindeki çizgi sorununu kabul etti

iPhone 14 Pro

Apple, iPhone 14 Pro modellerindeki çizgi sorununu kabul etti

ABONE OL 

iPhone 14 ve iPhone 14 Pro Max modellerindeki yatay çizgiler geçtiğimiz ay Reddit’te gündeme gelmiş ve tartışmalara sebep olmuştu. Apple konu ile ilgili açıklama yaptı ve sorunu kabul etti.

Apple iPhone 14 Pro Çizgi Sorununu Kabul Etti

Aralık ayında Reddit platformundaki kullanıcılar tarafından bir konu açıldı. Bu konuda iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde ekranda çıkan yatay çizgilerden bahsedilmişti. Ciddi bir sorun olan çizgi problemi Apple tarafından kabul edildi.

Yapılan açıklamada sorunun araştırıldığı ve sorunu çözmek için bir yazılım güncellemesi yayınlanacağı duyuruldu.

Apple, iPhone 14 Pro modellerindeki çizgi sorununu kabul etti

Bu görseli paylaşan Reddit kullanıcısı olayı şu şekilde açıklamıştı:

iPhone 14 Pro Max’i 9 Aralık’ta satın aldım. Telefon ekranı uyandığında yatay çizgilerin yanıp söndüğünü fark ettim. Telefon ekranı bunu her uyandığında değil, rastgele yapıyor. Bazen sadece 1 satır, bazen birden fazla satırda çizgi oluyor. Telefonumu Apple’a götürdüm ve tanılamayı çalıştırdılar ve her şey yolunda olduğunu açıkladılar. Teknisyen bana donanımla ilgili bir sorun olmadığını, bunun yazılımla yapılması gerektiğini söyledi. Teknisyen telefonumu sıfırlamayı önerdi ve bunun sorunu çözebileceğini söyledi. Bunu zaten yaptım ama sorun hala devam ediyor. Telefonu iOS 16.2 ile yeni güncelledim ve hala bunu yapıyor. Bunu yaşayan başka biri var mı?

Açılan bu konunun altında benzer sorunları yaşayan kullanıcılar toplanmaya başladı. Apple konu ile ilgili henüz bir açıklama yapmadı. Ancak sorunun ara bir yazılım güncellemesi ile çözülebileceği uzmanlar tarafından dile getiriliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir