Apple CEO’su Tim Cook 2022 yılında ne kadar gelir elde etti?

Apple CEO'su Tim Cook

Apple CEO’su Tim Cook 2022 yılında ne kadar gelir elde etti?

ABONE OL 

Dünyanın en büyük teknoloji şirketi Apple’ın CEO’su Tim Cook‘un geliri her yıl gündeme geliyordu. Bu yıl da gündeme gelen Apple CEO’sunun 2022 yılı geliri ortaya çıktı.

2022 Yılında Apple CEO’su Tim Cook Ne Kadar Gelir Elde Etti?

Apple CEO’su Tim Cook, 2022 yılında 99.4 milyon dolarlık gelir elde etti. Bu gelirin 3 milyon dolarlık kısmı Cook’un maaşı, 81 milyon dolarlık kısmı hisse gelirleri ve 13.4 milyon dolarlık kısmı ise tazminat geliri olarak açıklandı.

Tim Cook’un 2021 yılındaki geliri ise 98.7 milyon dolar olarak açıklanmıştı. Tim Cook tarafından alınan kararla birlikte 2023 yılında daha az maaş ve daha az hisse geliri elde edileceğini duyurdu.

Apple CEO’su Tim Cook 2022 yılında ne kadar gelir elde etti?

Yeni iPhone SE İptal Edildi

Apple hakkındaki sızıntılarıyla isminden sıklıkla söz ettiren Ming-Chi Kuo, Apple’ın iPhone SE serisini bitirdiğini iddia etti. Qualcomm’dan ilk olarak iPhone SE 4 için çip siparişi veren Apple daha sonra bu kararından vazgeçti.

Ming-Chi Kuo’ya göre Apple, iPhone 15 ve iPhone 16 serisine yoğunlaşı. Bu sebepten dolayı iPhone SE 4 modelini duyurmayacak. Yeni iPhone SE modelinin duyurulmayacağına ilişkin en ciddi açıklamanın da yapılmasıyla birlikte sızıntıların da gerçeği yansıtmadığı görülmüş oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir