Bir devir sonra eriyor! Apple, iMac Pro üretimini durduruyor

 Bir devir sonra eriyor! Apple, iMac Pro üretimini durduruyor

Apple, masaüstü bilgisayar modeli iMac Pro‘nun üretimini durdurma kararı aldı. İnternet sitesindeki yapılandırmayı kaldırıp tek bir model satan Apple, bu modelinde stokları bitince ürünü tamamen satıştan kaldıracak.

iMac Pro Üretimi Sonlanıyor

Yalnızca standart bir modeli satan Apple’ın üretimi durdurup kendi işlemci modeliyle birlikte iMac Pro‘yu yeniden tasarlaması bekleniyor. Apple’ın ülkemizdeki internet adresinde de şu an gönderim yapılmadığı ve herhangi bir parça seçimi yapılmadığını görünüyor.

Tedarik sağlanamıyor

Bazı Apple uzmanlarına göre Apple, stoklarında kalan iMac Pro parçalarını tüketti ve artık kendi işlemci modeliyle üretime geçecek. Geçtiğimiz yılın son aylarında duyurulan MacBook modellerinde Apple Silicon çiplerinin ilk modeli olan M1 kullanılmıştı.

Apple M1 çiplerinin performans anlamında ortaya koyduğu veriler ile göz doldurmuştu. Bu sebepten dolayı Apple, bu modelinin üretimini durdurdu. İşlemcide dış kaynak kullanımının önüne geçerek kendi işlemcileriyle üreteceği modelleri sunması beklenen teknoloji devinin yeni hamlesi merakla bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir