Apple hayranları için önemli bir gelişme paylaşıldı!

   Apple hayranları için önemli bir gelişme paylaşıldı!

  Apple hayranları için önemli bir gelişme paylaşıldı. Haziran 2016’da Mark Zuckerberg’in bir görüntüsü trend oluyordu. Resmin arkasındaki sebep ise Mark Zuckerberg’in dizüstü bilgisayarının web kamerasının ve mikrofonunun kapatılmış olmasıydı.

  Apple Hayranları İçin Önemli Bir Gelişme Paylaşıldı!

  Apple tarafından yeni bir destek metni yayınlandı “ MacBook, MacBook Air veya MacBook Pro’nuzu kameranın üzerinde bir kapakla kapatmayın. ”Yeni destek metnime göre Apple, Mac dizüstü bilgisayarınızı üzerinde bir kamera kapağıyla kapatmanın ekranınıza zarar verebileceğini söylüyor. Apple bunun yanında bir güvence vermek amacıyla web kameranız açık ise size kamera ışığı ile bildirim gelecek diyor.

  Web kamerasını engelleyen plastik kamera kapakları var. Kamera kapağı Macbook kullanıcıları arasında oldukça popüler. Ancak teknoloji devine göre, “ekran ve klavye arasındaki boşluk çok sıkı toleranslar için tasarlandı.” Bu, ekranınızı bir kamera kapağıyla riske atabileceğiniz anlamına geliyor.

  Apple MacBook'ta Web Kamerası Kapağını Çıkarmak İstiyor

  Kamera kapağının MacBook ekranı için gerçekten tehlikeli olup sürekli soruluyor. Yaklaşık 6 ay önce bir Reddit kullanıcısı olayı hakkında bir fotoğraf yayınladı. Kullanıcı tarafından söylendiği gibi süper ince bir web kamerası kapağı kullandığını paylaştı. Küçük bir kamera kapağı yüzünden 3 hafta tamir süresi ve 1500 dolar gibi bir zarar elde etti.

  Sadece ekran tehlikede değil. Kamera kapağı birden fazla sensörüde engelliyor. Destek sayfasına göre, kamera kapağınız ortam ışığı sensörünü etkileyebilir. Bunun yüzünden otomatik parlaklık ve Gerçek Ton gibi özelliklerin çalışması sıkıntıya girebilir.

  Uyarı!

  • Kamera kapağının ortalama bir yazıcı kağıdından (0,1 mm) daha kalın olmadığından emin olun.
  • Yapışkan kalıntı bırakan bir kamera kapağı kullanmaktan kaçının.
  • 0,1 mm’den kalın bir kamera kapağı takarsanız, bilgisayarınızı kapatmadan önce kamera kapağını çıkarın.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir