Apple Haritalar’a canlı sokak görünümü özelliği yakında geliyor!

Apple Haritalar'a canlı sokak görünümü özelliği

Apple Haritalar’a canlı sokak görünümü özelliği yakında geliyor!

ABONE OL 

Apple, geliştirdiği Haritalar’a uygulamasına canlı sokak görünümü özelliğini ekleyecek. Gelen sızıntılara göre teknoloji devi bu konudaki çalışmalarını hızlandırdı ve yakında Apple Haritalar’ı destekleyen tüm modellerine bu özelliğini göndermeye başlayacak.

Apple Haritalar’a Canlı Sokak Görünümü Özelliği Geliyor

Apple, geçtiğimiz eylül ayında iPhone 14 serisini duyurmuştu. Apple Event etkinlikte yalnızca iPhone 14 serisi değil birçok yeni özellik de duyurulmuştu. Bu özellikler arasında canlı sokak görünümü de yer alıyor.

Canlı sokak görünümü özelliği, mevcut sokak görünümlerini Arttırılmış Gerçeklik (AR) özelliği sayesinde canlı görünüme çevirecek. Bu sayede daha önce görmediğini sokakların görünümlerini tıpkı oradaymışsınız gibi görebileceksiniz. Bu da daha kolay kavrama imkanını sağlayacak.

Apple Haritalar’a canlı sokak görünümü özelliği yakında geliyor!

Apple 5G Modemlerini Yeniden Qualcomm’dan Alacak!

Apple, birçok dünya devi şirketten parça satın alıyor. Bu parçaları iPhone modellerinde kullanan teknoloji devi, 5G modemini de Qualcomm şirketinden alıyordu. Ancak kendi modemi üzerinde çalışan Apple, çalışmanın istenilen seviyeye ulaşamaması sebebiyle bir süre daha Qualcomm’dan modem almaya devam edecek.

Apple analisti Ming Chi-Kuo yaptığı son paylaşımda Apple’ın 2023 yılında duyuracağı iPhone 15 serisinde Qualcomm tarafından üretilen 5G modemini kullanılacağını ifade etti.

Apple daha önce de Intel’den aldığı işlemcilerin yerine M isimli bir işlemci serisi geliştirmiş ve performans anlamını beğenileri toplamıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir