Apple davalarına bir yenisi eklendi

Apple dava

Apple davalarına bir yenisi eklendi

ABONE OL 

Apple yeni bir dava ile karşı karşıya kaldı. Daha önce dünyanın çeşitli yerlerinde hakkında şikayet bulunan ve dava süreci başlatılan Apple‘a bu defa da İngiltere de 20 milyon kişiye pahalı hizmet satmak sebebiyle dava açıldı.

Apple Davalarına Yenisi Eklendi

Londra’da Apple’a dava açıldı. Davanın sebebi ise App Store’da yer alan bir uygulamanın 20 milyon kişiye pahalı satılması olarak ifade edildi. Davacının ifadesinde Apple’ın App Store’da yer alan uygulamalardan yüzde 30 komisyon aldığı ve bunun yasadışı olduğu belirtiliyor. Ancak Apple dünyanın her yerinde aynı komisyon oranını uyguluyor.

Davacı mağdur edilen 20 milyon iPhone ve iPad kullanıcısına tazminat ödenmesi talep etti. Eğer bu dava Apple aleyhine sonuçlanırsa ödenmesi gereken tazminatın 2 milyar doları aşabileceği iddia ediliyor.

Apple davalarına bir yenisi eklendi

App Store 2020 Geliri Açıklanmıştı!

App Store 2020 yılında 64 milyar dolarlık bir gelir elde etti. CNBC kaynaklarından paylaşılan bilgiye göre Noel gününde 1.8 milyar dolar, 1 Ocak günü ise 514 milyon dolarlık bir gelir elde edildiği de paylaşıldı.

Özel günlerdeki harcamaların artışlarıyla birlikte geçtiğimiz yıla göre yüzde 28 artışla 64 milyar dolarlık gelir elde eden App Store, mağazada uygulaması yer alan kullanıcıları da sevindirdi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir