Apple çalışanları ofise dönüyor!

Apple çalışanları

Apple çalışanları ofise dönüyor!

ABONE OL 

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin başında gelen Apple, pandemi sebebiyle çalışanlarının uzaktan çalışmasına karar vermişti. Alınan yeni karar ile birlikte çalışanların ofise dönmeleri için tarih verildi.

Apple Çalışanları Yüz Yüze Çalışmaya Başlıyor

Apple, Korona virüsü pandemisi sebebiyle çalışanlarının uzaktan çalışmasına karar vermişti. Vaka sayılarının yüksek olması sebebiyle uzaktan çalışma sistemin geçen Apple, geçtiğimiz aylarda hibrit sisteme geçmişti. Hibrit sistem ile haftada iki gün ofise gelen Apple çalışanları artık haftanın üç günü ofise gelecek.

5 Eylül haftasında başlayacak olan bu sistem ile birlikte yavaş yavaş tamamen ofislere geçişlerinde başlaması bekleniyor. Her ne kadar uzaktan çalışmanın daha verimli olduğu iddia edilse de dünya devi şirketlerin bu yöntemden verim almadıkları da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

5 Eylül haftasında başlayacak yeni uygulamaya göre çalışanlar, salı ve perşembe gününün dışında ekip tarafından belirlenen bir gün daha ofise gidecek.

Apple çalışanları ofise dönüyor!

Apple İkinci Çeyrek Raporu

Apple ikinci çeyrekte toplamda 83 milyar dolar gelir elde etti ve hisselerde 1.2 dolarlık artış gözlemlendi. iPhone akıllı telefonlar toplamda 40.6 milyar dolarlık satış gerçekleştirirken iPad tabletler 7.22 milyar dolar satış gerçekleştirdi. Aksesuar satışları ise 8.08 milyar doları buldu.

Apple şirketinin bu çeyrekteki büyük başarısı ise servisler tarafında oldu. Servisler toplamda 19.6 milyar dolarlık gelir ile rekor kırdı ve geçen yıla göre yüzde 10’luk artış gösterdi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir