Apple ABD satış raporu yayınlandı! iPhone 12 lider

 Apple ABD satış raporu yayınlandı! iPhone 12 lider

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin başında gelen Apple‘ın ABD’deki satış performansını gösteren rapor yayınlandı. Raporun en dikkat çekici yanı ise iPhone 12 detayı oldu.

Apple ABD Satış Raporu Detayları

Apple geçtiğimiz ekim ayında iPhone 12 serisini duyurdu. Bu seri ile birlikte satışlarını yeniden arttırdı. Consumer Intelligence Research Partners tarafından hazırlanan rapora göre Apple, 2021 yılının ilk çeyreğinde elde ettiği gelirin yüzde 61’ini iPhone 12 serisi sayesinde elde etti.

Özellikle tasarım olarak özlenen köşeli tasarıma sahip olması ve 5G desteğini kullanıcılara sunması sebebiyle iPhone 12 serisi Apple’ın en çok gelir elde ettiği modeller oldu. iPhone 12 serisinde iPhone 12 modelinin hemen ardından en çok satılan telefon iPhone 12 Pro Max oldu.

iPhone 12 serisi fiyatları
Apple ABD satış raporu yayınlandı! iPhone 12 lider

iPhone 13 Serisi Yenilikleri Beraberinde Getirecek

iPhone 13 serisi ile birlikte Apple’ın depolama kapasitesi konusunda Android’i yakalaması bekleniyor. Bazı Android modellerinde yer alan 1 TB depolama kapasitesi seçeneği iPhone 13 ve iPhone 13 Pro modellerinde kullanıcılara sunulabilir. Counterpoint araştırmasına göre dünyadaki tüm iPhone modellerinin depolama kapasitelerinin ortalaması 141 GB. Huawei ise bu seviye 150 GB seviyelerinde.

Bu iki rakip arasında ufak fark iPhone 13 serisinde sunulacak olan 1 TB depolama kapasitesi seçeneğiyle kapanabilir. Apple’ın da bu desteği kullanıcılarına sunmasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.

iPhone 13 Modeli Hakkında Bilinen Diğer Detaylar

iPhone 13 serisinde çentiği biraz daha küçültecek olan Apple, arka kamera çıkıntısını arttıracak. iPhone 13 Pro özelindeki sızıntılara göre Apple‘ın kamera üzerinde bir hayli çalıştığı ve portre modunu geliştirerek video moduna da entegre edeceği iddia ediliyor.

Turuncu rengi üzerinde çalışan Apple, uzay grisi modellerin rengini biraz daha koyu bir şekilde sunabilir. Bir diğer sızıntıya göre ise satışlarının düşük olması sebebiyle üretimin durdurulacağı söylenen Mini modelinin iPhone 13 serisinde de yer bulacağı söyleniyor.

Apple’ın ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi‘nden aldığı patentlerin raporlarında ekran yenileme hızının birkaç kat artabileceği belirtildi. Normalde 60 Hz ekran yenileme hızına sahip olan iPhone modelleri artık 120 Hz, 180 Hz veya 240 Hz ekran yenileme hızlarıyla karşımıza çıkabilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir