Apple 5G için dev ortaklık planlıyor

Apple 5G

Apple 5G için dev ortaklık planlıyor

ABONE OL 

Dünyanın en büyük teknoloji şirketi olan Apple, kendi 5G modemi için işlemci devi TSMC ile anlaşma yoluna gidebilir. Ortaya çıkan iddialara göre her iki şirket arasında bir iş birliği yapılacak ve Apple‘ın yeni nesil iPhone modellerinde yer alacak 5G modemler üretilecek.

Apple 5G Adımı Atıyor

Apple, iPhone 12 serisi ile birlikte 5G desteğini kullanıcılarına sunmaya başlamıştı. Ancak kullanılan 5G modemi Qualcomm tarafından üretiliyor. Teknoloji devi de bu konuda ciddi bir adım atmaya hazırlanıyor. NikkelAsia haberine göre TSMC ile bir anlaşma yapılacak ve 4nm üretim süreci sonucunda yeni 5G modemler üretilecek.

Apple da üretilen modelleri yeni nesil iPhone ve iPad modellerinde kullanabilecek. Henüz bir sızıntıdan ibaret olan bu gelişmenin hayata geçmesi iPhone fiyatlarının bir miktar ucuzlamasına da sebep olabilir. Ayrıca üretilecek olan bu 5G modem sayesinde verimlilikte en üst seviyeye çıkarılabilecek.

Apple 5G için dev ortaklık planlıyor

Daha Parlak MacBook ve iPad Ekranları Gelebilir

The Elec tarafından yayınlanan son rapora göre Apple, iki kat daha fazla ışık yayan diyot içeren çift yığın OLED ekrana sahip MacBook ve iPad modelleri duyuracak. Bu ekranlar sayesinde mevcut MacBook ve iPad ekranlarının iki katı kadar fazla parlaklık sağlanabilecek. Bahsedilen OLED ekranlı modellerin de en erken 2023 veya 2024’te karşımıza çıkabileceği iddia ediliyor.

Karşımıza çıkacağı tarihin bu kadar geç olmasının sebepleri arasında üretim sürecinin gelişmemiş olması ve pahalı olması yer alıyor. Ancak Apple’ın böyle bir teknolojiye geçmek istediği takdirde gerekli şartları kolaylıkla yeterine getirebileceği biliniyor. Ancak resmi bir açıklama gelene kadar ortaya çıkan ifadelerin tümü iddiadan öteye gidemiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir