Apple 11 yıllık çalışanına dava açtı!

 Apple 11 yıllık çalışanına dava açtı!

Apple, bünyesinde 11 yıldır çalışan MacBook tasarımcısı Simon Lancaster‘a dava açtı. Davanın sebebi ise henüz piyasaya sürülmemiş ürünleri bir gazeteci ile paylaşması olarak açıklandı.

Apple, Çalışanına Dava Açtı!

Apple, henüz piyasaya sürmediği MacBook tasarımlarını basına sızdıran 11 yıllık çalışanı Simon Lancaster‘a dava açtı ve şu açıklamayı yaptı:

”Bu kişinin ticari sırlarımızı kasıtlı olarak çalmasını, etik kurallarımızın ve politikalarımızı kişisel kazanç için ihlal etmesini çok ciddiye alıyoruz. Çok değer verdiğimiz yenilikleri korumak için elimizden geleni yapacağız.”

Lancaster’ın bu sızıntıları para için yapmadığı ortaya çıktı. Sızıntıları verdiği basın kuruluşundan satın aldığı hisse hakkında olumlu haberler yapmasını isteyen Lancaster, 2018 yılından beri bu sızıntıları yaptığı basın muhabiri ile iletişim halinde olduğu da ortaya çıktı.

Apple 11 yıllık çalışanına dava açtı!

Apple Watch Kurtarmaya Devam Ediyor!

ABD’de öğretmen olarak yaşamını sürdüren William Roger, Salmon Falls Nehri‘nde patent kaymaya başladı. Nehir buz tutmuş ancak buz yeterince sertleşmediği için kısa süre içerisinde kırılmış William Roger, buzlu nehre düşmüştü. Watch, William Roger‘ın nabız değerlerinden zor durumda olduğunu anladı. Kolundaki Apple Watch modelini hatırlayan Roger, SOS özelliği kullanarak acil yardım çağrısında bulundu.

Bu çağrıda soğuk suya yalnızca 10 dakika dayanabileceğini belirten Roger, birkaç dakika içerisinde gelen itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Apple Watch’ın bu beceresi sayesinde hayatı kurtulanlara bir yenisi eklenmiş oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir