App Store 2019 yılında 519 milyon dolar kazandı

   App Store 2019 yılında 519 milyon dolar kazandı

  Teknoloji devi Apple, uygulama marketi olan App Store 2019 yılında 519 milyon dolar kazandığını açıkladı.

  Şirketin yaptığı açıklamaya göre 2019 yılında uygulama içi reklam satışlarından 45 milyar dolarlık gelir elde edildi. Bu gelirin yüzde 44‘lük kısmı oyunlardan kaynaklanıyor.

  Ayrıca şirketin kazandığı 519 milyar doların yüzde 85‘inden fazlası sadece üçüncü taraf geliştiriciler ve işletmelere gidiyor.

  519 milyar doların 413 milyar doları fiziksel mal ve hizmetlerin satışıyla gerçekleşiyor. Bu miktarın da 268 milyar dolarının perakende satıştan gerçekleştiği belirtiliyor.

  App Store 2019 yılında 519 milyon dolar kazandı

  Apple CEO’su Tim Cook “App Store yenilik yaratanların ve hayallerinin peşinde koşanların fikirlerini hayata geçirebilecekleri ve kullanıcıların yaşamlarını daha iyi hale getirecek güvenli ve güvenilir araçlar bulabilecekleri bir yerdir. Güçlüklerle dolu ve istikrarsız bir zamanda, App Store girişimcilik, sağlık ve zindelik ve iş imkanları yaratma konularında kalıcı fırsatlar yaratarak insanların değişen dünyaya hızlı bir şekilde adapte olmalarına yardımcı oluyor. Neredeyse her ülkede tek geliştiriciden oluşan şirketlerden binlerce işçi istihdam eden işletmelere kadar, inovasyonu destekleyen, yeni iş fırsatları yaratan ve gelecek için ekonomik büyümeye katkıda bulunan küresel App Store topluluğunu daha da fazla desteklemeye ve beslemeye kararlıyız.” açıklamasını yaptı.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir