Android 13 Go Edition tanıtıldı! İşte detaylar

Android 13 Go Edition tanıtıldı! İşte detaylar

ABONE OL 

Google tarafından uygun fiyatlı ve diğer modellere göre daha düşük kapasiteli cihazlar için geliştirilen Android Go sürümüne şimdi yeni bir model daha eklendi. Android 13 Go Edition tanıtıldı. Detaylarına da hep birlikte göz atacağız.

Android 13 Go Edition Duyuruldu

Sınırlı RAM ve depolama kapasitesine sahip olan akıllı telefonlarda karşımıza çıkan Android Go sürümlerine son olarak Android 13 Go Edition eklendi. Verilere göre günümüzde Android Go kullanıcı sayısı 250 milyonu aşmış durumda.

Google da böyle bir kullanıcıya sahip olan yazılımın bir üst versiyonuyla karşımıza çıktı. Android 13 Go Edition ile birlikte 4 farklı tema kullanılacak sunulacak. Kullanıcı tarafından seçilecek olan duvar kağıdına göre 4 farklı kullanıcı arayüzü sunulacak. Bu sayede akıllı telefonun kullanımında farklılıklar kullanıcılara sunulmuş olacak.

Android 13 Go Edition işletim sistemine sahip akıllı telefonların 2023 yılında karşımıza çıkması bekleniyor.

Android 13 Go Edition

Google Stadia Yolun Sonuna Geldi

Google, oyunculara yönelik geliştirdiği ve duyurduğu Stadia isimli platformunun fişini çekme kararı aldı. Yapılan açıklama ile birlikte Google Stadia‘nın yeteri ilgiyi görmediği için erişimin sonlandırıldığını açıkladı. Hali hazırda hizmet satın alan kullanıcılar ise 2023 yılının ortalarına kadar Google Stadia‘yı kullanabilecek.

Google tarafından konu ile ilgili yapılan açıklama:

Birkaç yıl önce bir tüketici oyun hizmeti olan Stadia’yı da piyasaya sürdük. Stadia’nın tüketiciler için oyun akışına yönelik yaklaşımı güçlü bir teknoloji temeli üzerine inşa edilmiş olsa da kullanıcılarda beklediğimiz ilgiyi göremediği için Stadia hizmetimizi sonlandırmaya başlamak için zor bir karar aldık.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir