Android 12 bildirim paneli tasarımı göründü

 Android 12 bildirim paneli tasarımı göründü

Android akıllı telefon sahiplerinin şimdiden heyecanla beklediği Android 12 güncellemesine dair yeni görüntüler gelmeye başladı. Daha önce çeşitli görüntüleri ortaya çıkan Android 12’nin şimdi de Android 12 bildirim paneli tasarımı ortaya çıktı.

Android 12 Bildirim Paneli Tasarımı

Android 11‘deki bildirim panelinde yer alan simgelerin Android 12‘de ufak tasarımsal değişiklikler dikkat çekiyor. Bildirim paneline düşün bildirimlerin ait olduğu uygulamalarında logosu renkli bir şekilde görünecek.

Bildirim panelini beyazdan daha çok gri tonunda bir renk olması da göz yorulmalarının önüne geçmeyi hedefliyor. Gelen diğer bildirimlerde mor renkli bir detay ile belirtiliyor. Ayrıca alarmında bu mor detayın üzerinde yer aldığı görünüyor.

Android 12 ile Birlikte O Özellikte Geliyor

Akıllı telefonun arka kısmına art arda çift tıklandığı zaman başta video durdurma ve video başlatma özelliği olmak üzere birçok özelliğin kontrolünü sağlıyor. Bu özellik Columbus ismiyle yeniden Android kullanıcılarına sunulacak.

Android kullanıcıları bu çift tıklama özelliğine istediği özelliği de eşleştirebiliyordu. Bunlar; kamerayı aç, kamerayı kapat, alarmı kapat, video durdur, video başlat vb.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir