Amazon depolarına Korona tedbirleri

Amazon depolarına Korona tedbirleri

Amazon depolarına Korona tedbirleri

ABONE OL 

Geçtiğimiz günlerde Amazon şirketinin çalışma koşullarını eleştirdiği bilinen iki çalışanını “iç politikaların ihlali” sebebiyle işten çıkardığını yazmıştık. Bu haberin yayılması şirketin hem tepki görmesi hem de tedbirlerin sorgulanmasına sebep olmuştu. Bu durumla ilgili kafada soru işareti bırakmak istemeyen şirket, bir hamle yaparak yeniden konuşulmayı başardı.

Amazon depolarına termal kameralar yerleştirildi

Amazon depolarında çalışma koşullarının sorgulanmasından sonra şirket, depolara termal kameralar yerleştirerek çalışanlarının Korona virüsünün en önemli semptomu olan yüksek ateşi test etmek istediği, bu sistemin termometrelerden daha faydalı olduğu belirtildi.

Amazon basın sözcüsü Kristen Kish, The Verge’e attığı mail’de “Faaliyet yerlerimizde günlük sıcaklık kontrollerini, topluluklarımızda kritik bir hizmet sunmaya devam eden çalışanlarımızın sağlığını ve güvenliğini desteklemek için ek bir önleyici tedbir olarak uyguladık. Şu anda bazı sitelerimizde daha akıcı bir deneyim yaratmak için sıcaklık taraması için termal kameralar kullanıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Sıcaklık kontrollerine ek olarak şirket, maske dağıtımı yapıp iş istasyonlarını sürekli dezenfekte ediyor. Ayrıca şirket işçileri için COVID-19 testi yapılabilmesi için kendi test laboratuvarını da kuruyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.