Amazfit Ares akıllı saat tanıtıldı

   Amazfit Ares akıllı saat tanıtıldı

  Geçtiğimiz günlerde bazı detayları ortaya çıkan Huami firmasının akıllı saati Amazfit Ares tanıtıldı. Türkiye’de de satılması beklenen akıllı saatin detayları ve fiyatı belli oldu.

  Huami’nin dikkat çeken serisinin yeni akıllı saatinin tasarımı sürpriz içermiyor ve standart köşeli bir gövdeyle karşımıza çıkıyor. Corning Gorilla Glass 3 ile kaplanmış olup 1,28 inç kare olan ekran, dış ışığa uyum sağlayarak dış ortamın ışığına göre görünümünü ve ekran parlaklığını ayarlıyor.

  Amazfit Ares akıllı saat

  Ares’in açık hava etkinlikleri için tasarlanmış ve zorlu ortamlarla başa çıkabilen güçlü ve dayanıklı malzemelerden üretildiği şeklinde bir iddia bulunuyor ve doğru olma ihtimali de yüksek bulunuyor.

  Akıllı saat pil ömrü olarak ise basit modda 90 güne kadar, normal modda ise 14 günlük bir pil ömrü sunuyor ve bu süre oldukça yeterli bir süre, şirket pil konusunda da sınıfı geçmiş. 14 günlük süreç içerisinde GPS dahil tüm özelliklerin kullanıldığı da ayrıca belirtiliyor.

  Saatin egzersiz sırasında vücudumuzun harcadığı en yüksek oksijen miktarını belirleyebilmesi ve nabız ölçümü yapabilmesi de önemli detayları arasında yer alıyor. Akıllı saat ayrıca belirli bir derinliğe kadar su da geçirmiyor.

  Amazfit Ares akıllı saatinin fiyatı

  Türkiye’de çok büyük ihtimalle satılacak çünkü Huami’nin akıllı saatlerini Türkiye pazarına Xiaomi getiriyor. Modelin açıklanan satış fiyatı ise 70 dolar. Şimdilik sadece Çin’de satılıyor ama yakın bir zamanda Avrupa ve Türkiye’ye gelmesine kesin gözüyle bakılıyor.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir