Almanya Bitcoin ATM’lerine el koydu

 Almanya Bitcoin ATM’lerine el koydu

Almanya ülkede faaliyet gösteren 67 Bitcoin ATM’sine el koydu. Almanya Bankalar Düzenleme ve Denetleme Kurumu, ülkede Polonya merkezli Shitcoins Club tarafından kullanıma sunulan kripto para ve Bitcoin ATM’lerine el koydu.

Almanya Bankalar Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Şubat ayında Shitcoins Club isimli kripto para ATM hizmeti sunan şirkete faaliyetlerini durdurma emri vermişti. Ancak şirket bu kararı görmezden gelerek ATM’leri kaldırmadı. Almanya Bankalar Düzenleme ve Denetleme Kurumu alınan kararın uygulanmaması gerekçesiyle ATM’lerin kaldırılmasını emretti.

Gerçekleşen bu olay sonucunda 67 adet Bitcoin, Litecoin ve Ethereum ATM’si kaldırıldı.

Bitcoin ATM’leri Yaygınlaşıyor

CoinATMRadar verilerine göre dünya üzerinde şu an 8000‘i aşkın Bitcoin ATM‘si bulunuyor. Bu ATM’lerin büyük çoğunluğu Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alıyor. Yaklaşık olarak 6.000 ATM Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alıyor.

ATM‘ler yalnızca Bitcoin için değil diğer kripto para birimlerinin de alım satımına imkan tanıyor. XRP, Tether, Dogecoin, Monero, Litecoin, Ethereum ve Zcash gibi kripto para birimleri bu ATM’lerden alınıp satılabiliyor.

Dünya üzerinde Bitcoin’e en fazla ilgi gösteren ülkelerden olan ülkemizde de kripto para ATM’lerine büyük bir talep var. Bu taleplerin yakın zamanda karşılanması bekleniyor. Özellikle ülkemizde kurulan ve oldukça güçlü bir hale gelen yerli kripto para borsalarının buna öncülük etmesi bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir