Alibaba kurucusu Jack Ma nerede? Kayıp mı öldürüldü mü?

 Alibaba kurucusu Jack Ma nerede? Kayıp mı öldürüldü mü?

Çinli e-ticaret şirketi Alibaba kurucusu dünyanın en zengin insanlarından biri olan milyarder Jack Ma nerede? Yaklaşık 2 aydır hiçbir şekilde görülmeyen ve haber alınmayan Jack Ma’nın nerede olduğu CNBC tarafından öğrenildi.

Jack Ma Kayıp İddialarına Halen Bir Açıklama Gelmedi - ÇözümPark

Jack Ma Nerede?

CNBC’nin haberine göre Jack Ma ortalıkta yok ama kayıp değil. Muhabir David Faber tarafından konuyu yakından takip eden birinden öğrenilen bilgiye göre Ma, şimdilik ortalıkta görünmemeyi tercih ediyor.

Kısa süre önce rekorla başlayan ilk halka arzını gerçekleştiren Ma’s Ant Group‘un hisseleri Şangay ve Hong Kong borsalarında askıya alındı. Çin Menkul Kıymetler Düzenleme Komisyonu Kasım ayında yaptığı açıklamada, Ma ve iki Ant Group yöneticisinin Çin’deki düzenleyiciler tarafından çağrıldığını ve röportaj yaptığını söyledi. Bu röportajda Çin ekonomisini eleştiren Jack Ma, ardından Alibaba hakkında başlatılan soruşturmaların ortasında kaldı.

“Bugünün finansal sistemi Sanayi Çağı’nın mirasıdır. Yeni nesil ve gençler için yeni bir tane kurmalıyız. Mevcut sistemde reform yapmalıyız” açıklamasını yapan Ma, bu sözlerinin hemen ardından katılacağı programları iptal etti. Alibaba hakkında açılan soruşturma ise tekelcilik üzerine olmuştu.

Şangay’da bir iş danışmanı olan Shaun Rein ise konuyla ilgili “Gözünü korkuttular ve dersini aldı, bu yüzden 2 aydır sessiz.” açıklamasını yaptı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Baran Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir