7/24 para transfer sistemi FAST kullanıma başladı

 7/24 para transfer sistemi FAST kullanıma başladı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından geliştirilen ve tüm bankalar tarafından kullanılacak olan 7/24 kesintisiz para transfer sistemi FAST bugün kullanıma sunuldu. Para göndermek isteyen kişiler artık EFT ve Havale kısıtlamalarına takılmayacak.

7/24 Para Transfer Sistemi FAST Kullanımda

Bildiğiniz gibi EFT saatleri denilen bir kavram vardır. Sadece hafta içi mesai saatleri içerinden bir bankadan başka bir para transferi yapabilirsiniz. Ancak yeni getirilen ve kullanıma sunulan FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) sistemi ile herhangi bir saat ve gün kısıtlamasına takılmadan 7/24 para gönderimi yapabileceksiniz.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası FAST sistemini şu açıklama ile duyurdu:

”FAST Sistemi ile birlikte, elektronik ödemelerin sisteme kayıtlı Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası (TCKN), telefon numarası ve e-posta adresi ile kolay ve pratik bir şekilde başlatılmasını sağlayan Kolay Adresleme Sistemi de kullanıma sunulmuştur.

FAST Sistemi, yaygın kullanımının yakından izlenmesi amacıyla, ilk aşamada 50 TL limitli olarak başlatılmıştır. Bu limit, kullanımın yaygınlığına göre kademeli şekilde artırılarak 1000 TL’ye kadar yükseltilecektir.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir