Akıllı telefon satışlarında lider Apple oldu!

Akıllı telefon satışları

Akıllı telefon satışlarında lider Apple oldu!

ABONE OL 

Akıllı telefon satışlarıyla ilgili raporlara bir yenisi daha eklendi. Counterpoint tarafından hazırlanan akıllı telefon satış raporunda Apple‘ın pazar hakimiyeti bir kez daha dikkat çekti.

Akıllı Telefon Satışlarında Lider Apple!

Counterpoint akıllı telefonlarla ilgili yeni raporunu duyurdu. Bu rapora göre akıllı telefon satışlarındaki liderlik koltuğunda Apple yer alıyor. 2022 yılının satış verilerini gösteren bu raporda en çok satılan 10 model yayınlandı. Bu modelin 8’i Apple’ın, 2’si ise Samsung modeli oldu.

Listenin zirvesinde iPhone 13 yer alıyor. Dünya çapında büyük ilgi gören iPhone 13 modelini, iPhone 13 serisinin en güçlü modeli olan iPhone 13 Pro Max yer alıyor. 3. sırada ise iPhone 14 Pro Max modeli yer alıyor.

Samsung ise seride iyi uygun fiyatlı modeliyle yer alıyor. Galaxy A13 ve Galaxy A03 modeliyle karşımıza çıkan Güney Kore merkezli teknoloji devi listeye diğer modellerini dahil edemedi.

Apple’ın pazar payındaki artışla doğru orantılı olarak seyreden satışlar model bazında da oldukça dikkat çekiyor. Raporun 2022 satışlarını gösterdiğini de baz alındığında güçlendirilmiş işlemcisiyle satışa sunulan iPhone 14, 7. sırada yer alıyor. Çok az ilgi gören iPhone 14 Plus modeli ise listeye giremedi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir