Akıllı saat satışlarında artış! İlk çeyrek raporu yayınlandı

Akıllı saat satışları

Akıllı saat satışlarında artış! İlk çeyrek raporu yayınlandı

ABONE OL 

Araştırma şirketi Canalys, akıllı saat satışları hakkında hazırladığı raporu yayınladı. 2022 yılının ilk çeyrek verilerini barındıran bu raporda satışların arttığı gözlendi.

Akıllı Saat Satışlarında Artış!

Canalys, 2022 yılının ilk çeyreğinde akıllı saat satışlarının performansına yönelik bir araştırma yaptı ve raporunu yayınladı. Bu rapora göre 2022 yılının ilk çeyreğinde 41.7 milyon adet akıllı saat ve akıllı bileklik satıldı. Apple, toplamda 9.2 milyon adetlik akıllı telefon satışıyla liderlik koltuğunda yer aldı.

2. sırada 4.6 milyon adetlik satışla Huawei, 3. sırada 4.2 milyon adetlik satışla Xiaomi yer aldı. Samsung ise 3.4 milyon adetlik satışla bu üç şirketin gerisinde kalarak 4. sırada yer aldı.

Akıllı saat ve akıllı bileklik pazarında şirketlerin payı (2022 yılı ilk çeyrek):

  • Apple – 22.1
  • Huawei – 11.1
  • Xiaomi – 10.1
  • Samsung – 8.1
Akıllı saat satışları
Akıllı saat satışlarında artış! İlk çeyrek raporu yayınlandı

Watch Series 3 Güncelleme Almayacak

Apple tarafından 2017 yılında duyurulan Watch Series 3, 5 yılın ardından güncelleme alamayacak. Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo paylaştığı tweette Watch Series 3 modelinin işlemcisinin yeni güncellemeleri çalıştıracak kadar güçlü olmadığını ifade etti. Bu sebepten dolayı 2022 yılının 3. çeyreğinden sonra güncelleme alamayabileceğini ifade etti.

Bu da 5 yıldır aktif bir şekilde güncelleme alan Watch Series 3 modelinin fişinin çekilebileceği anlamına geliyor. Apple, her yıl duyurduğu yeni akıllı saatlerle birlikte çıtayı iyice yükseltiyor. Gönderdiği güçlü güncellemeler ile kullanıcılarını memnun ediyor. Ancak işlemcisi yeni modellere nazaran güçlü olmayan eski modellerin de doğal olarak elemine olmasına sebep oluyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir