AirPods üretimi Hindistan’a kaydırıldı!

AirPods üretimi

AirPods üretimi Hindistan’a kaydırıldı!

ABONE OL 

Apple’ın üretimi Çin’den Hindistan’a kaydırma hamlelerine bir yenisi daha eklendi. Son olarak AirPods parçalarının Hindistan’da üretilmeye başlanacağı açıklandı.

AirPods Üretimi Hindistan’a Aktarılıyor

Apple’ın milyonlarca kişi tarafından kullanılan AirPods serisinin üretimi Hindistan’a kaydırılıyor. Çin’deki üretimini planlı bir şekilde Hindistan’a kaydırmak isteyen teknoloji devi, Hindistan teşviklerini kullanıyor.

Hindistan’da 2.500 kişinin çalıştığı bir fabrikayı işletmeye başlayan Apple, iPhone modellerinin ardından AirPods üretimini de Hindistan’a taşımaya başlamış olacak. Hindistan’daki üretim hacmini 3 katına çıkarmayı hedefleyen Apple’ın yalnızca Hindistan’da üretimiş iPhone modellerinden 2023 yılının mart ayında 2.5 milyar dolar gelir elde etmesi bekleniyor.

iPhone üretiminin yüzde 98’inin Çin’de yapıldığı ve bu oranın yıllar itibariyle düşeceği açıklandı. Apple’ın Çin’deki iPhone üretimini 8 yıllık bir süreçle bitireceği açıklandı.

AirPods 3
AirPods üretimi Hindistan’a kaydırıldı!

Apple iPad Üretimi Hindistan’a Kayabilir

Apple, iPad modelleri ile ilgili yeni bir karar almaya hazırlanıyor. CNBC’nin haberine göre Apple, iPad üretimini Hindistan’a kaydırmak istiyor. Hindistan daha önceden AirPods, Beats ve iPhone 14 üretimlerini yapmıştı.

Özellikle Korona virüsü pandemisiyle birlikte Çin’de büyük kapanmalar yaşanmış ve Apple’ın ürünlerinde ciddi bir üretim sorunları ortaya çıkmıştı. Apple da bu konu ile ilgili yeni adımlar atmış ve bazı ürünlerin üretimlerini Hindistan’a kaydırmıştı. iPad’in de bu ürünler arasına eklenmesi için Hindistan ve Apple arasında görüşmelerin sürdüğü iddia ediliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir