ADA fiyatı 3 doları aştı! En büyük 3. kripto para oldu

ADA fiyatı

ADA fiyatı 3 doları aştı! En büyük 3. kripto para oldu

ABONE OL 

Cardano (ADA) başlayan yükseliş trendinden olumlu olarak en fazla etkilenen kripto para oldu. ADA fiyatı 3 doları aşarak tüm zamanların rekorunu kırdı ve Tether (USDT)’ı geride bırakmayı başardı.

ADA Fiyatı 3 Doları Aştı!

Cardano (ADA), 97 milyar dolarlık piyasa değeriyle dünyanın en büyük 3. kripto para oldu. Son 24 saatte 7 milyar dolarlık işlem hacmine sahip. Özellikle son dönemlerde Cardano Vakfı CEO’su Frederik Gregaard tarafından yapılan açıklamalarla dikkatleri çekmeyi başarıyordu. 5 yıllık planların açıklamasıyla birlikte yükseliş daha da hızlı bir şekilde gerçekleşmeye başlamıştı.

Cardano Vakfı CEO’su Frederik Gregaard, 2026 yılına kadar 50 banka ve Fortune 500 listesinde yer alan 3 şirket ile anlaşma sağlanmasını hedefliyor. Bu 3 şirketin token’larının üç yıl içerisinde hayata geçebileceğini ve 2026 yılına kadar hedeflerin 10 şirkete kadar yükselebileceğini öngörüyor.

Bu şirketleri Cardano Blokchain teknolojisi ile tanıştırma ve kullanmalarını hedefleyen Gregaard, vakfın ”mükemmel ve merkezi olmayan” bir yapı sunduğunu belirtti. Ayrıca vakfın bir diğer hedefi ise toplamda 1 milyar kullanıcıya ulaşmak. Bu hedefte, 50 banka ile iş birliği yapılırsa muhtemelen gerçekleşmiş olacak.

Cardano (ADA)
ADA fiyatı 3 doları aştı!
Cardano Kurucusu’ndan Tesla’ya Çağrı!

Enerji tüketimi konusunda diğer kripto paralara göre daha avantajlı konumda olan Cardano (ADA)’nın bu özelliği sayesinde Tesla’nın tercih etmesi gereken ilk kripto para olduğunu söyleyen Hoskinson şu ifadeyi kullanmıştı:

”Alternatif enerji, sürdürülebilirlik, karbon azaltımı ve karbon nötrlüğüne gerçekten önem veriyorlarsa, enerji tüketimini kısıtlayacak yerleşik bir mekanizmanın olmadığı bir sistemde olamazsınız.”

Bitcoin madenciliği harcadığı enerji sebebiyle şu günlerde tepkiler daha yüksek sesle çıkmaya başladı. Bu sebepten dolayı alternatif kripto para projelerinin enerji konusundaki üstünlükleri Hoskinson gibi kurucular ve CEO’lar tarafından açıklanmaya başladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.