ABD cayır cayır yanıyor, Apple mağazaları yağmalanıyor

Apple mağazaları

ABD cayır cayır yanıyor, Apple mağazaları yağmalanıyor

ABONE OL 

Apple mağazaları, Amerika Birleşik Devletleri’nde devam eden protestolar sırasında yağmacıların hedefi haline geldi ve yağmacılar mağazalara saldırarak mağazalarda bulunan eşyalar çaldı.

Apple Mağazaları Yağmalanıyor Zarar Büyük

Minneapolis’te bir tutuklama sırasında George Floyd, adında silahsız bir adamın ölümü üzerine Minnesota eyaletinde ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en az 30 şehirde protestolara yol açtı. 

Protestocuların silahsız bir şekilde polise direnmeyen Floyd’un adaletini istiyor, sosyal medyada ve haber sitelerinde dolaşan görüntüleri halkın öfkesine neden oldu.

Protestolar, bazı protestocular sorun yaratmak için durumdan yararlandıkları için maddi hasar ve yağma da dahil bir çok suçu işlemesine yol açtı. Üstün teknoloji perakendecisi olarak Apple mağazaları, hırsızlar için hedef haline geldi.

Yukarıda gördüğünüz mağaza 2 gün önce açılmış ancak yaşanan bu olaylar yüzünden daha satış yapmaya neredeyse başlamadan kapatıldı. Protestolar bittiği zaman yenilenip tekrardan açılacak.

https://twitter.com/Smoke56895160/status/1267112021297967105

Yukarıda bulunan videoda ise insanların Apple mağazasına girip hem ekran hem masalarda bulunan bilgisayarlar hem de raflarda kalan stoklar dahil olmak üzere Apple ürünleriyle kaçtığını gösteriyor.

https://twitter.com/onlyfanobtainer/status/1266933834064572416

bu fotoğrafta ise Apple cihazların kitlendiği ve açılmamak üzere kapandığı gözüküyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.