ABD senatörleri sabit fiyatlı kripto paralara karşı yasa tasarısını sundu!

ABD senatörleri

ABD senatörleri sabit fiyatlı kripto paralara karşı yasa tasarısını sundu!

ABONE OL 

ABD’nin sabit fiyatlı kripto paralarla ilgili sürdürdüğü ‘dijital dolar‘ projesine karşı bir yasa tasarısı sunuldu. Bu tasarıya göre ABD Merkez Bankası FED’in dijital dolar geliştirme ve üretme aşamalarını sonlandırılacak.

ABD Senatörleri Dikkat Çekici Yasa Tasarını Duyurdu

ABD’li 5 senatör kripto paralara olan olumsuz tavırlarını bir yasaya dönüştürmek istiyor. Başta Ted Cruz olmak üzere Bill Hagerty, Rick Scott, Ted Budd ve Mike Braun, sabit fiyatlı kripto paraların FED tarafından üretilemeyeceğini iddia ederek bu minvalde bir yasa tasarını hazırladı.

ABD’li senatör Ted Cruz yasa ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

Biden yönetimi, özgürlüğümüzü ihlal etme ve vatandaşların kişisel harcama alışkanlıklarını gözetlemek ve mahremiyetlerine müdahale etme düşüncesi karşısında ağzı sulanıyor. Bu nedenle Kongre, FED’in bu konuyla ilgili bir karar aldığı açıklığa kavuşturmalı. FED’in CBDC’yi uygulama yetkisi yok.

ABD Bitcoin Satışı Yaptı mı? Yapacak mı?

Bitcoin fiyatının 64 bin doları görmesiyle birlikte ABD harekete geçti. 2 yıldır herhangi bir şekilde transfer gerçekleştirmeyen ABD’li yetkililer uzun bir aranın ardından ilk defa Bitcoin transferi gerçekleştirdi.

Yaşanan FOMO ile birlikte fiyatın 64 bin dolar seviyelerine yükselmesi ABD’li yetkililerin de dikkatini çekti. Fiyatın artmasıyla birlikte 15 binden fazla Bitcoin’in transferi gerçekleştirildi. Bu Bitcoin’lerle ilgili iki farklı senaryo bulunuyor. Birincisine göre bu Bitcoin’lerin satış için hazırlanıyor. Bir diğer senaryoya göre ise Bitcoin fiyatının 64 bin dolar seviyelerinden 59 bin dolar seviyelerine gerilemesine bu Bitcoin’lerin satışı sebep oldu. Yani bu Bitcoin’ler çoktan satıldı.

Henüz resmi bir açıklama yapılmaması sebebiyle Bitcoin transferlerinin akıbeti şimdilik iddiadan öteye gidemiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir