ABD kripto para kararnamesini duyurdu!

ABD kripto para kararnamesi

ABD kripto para kararnamesini duyurdu!

ABONE OL 

ABD Başkanı Joe Biden tarafından geçtiğimiz günlerde dillendirilen kripto para kararnamesi açıklandı. Beyaz Saray’dan yapılan açıklama ile birlikte ABD’nin kripto paralarla ilgili olumlu düzenlemeler yapacağı resmileşmiş oldu.

ABD Kripto Para Kararnamesi Detayları

Bir süredir merakla beklenen ve gözlerin sürekli Beyaz Saray‘a çevrilmesine sebep olan kripto para kararnamesi resmen duyuruldu. Bu kararnamede 6 konu başlığı üzerinde duruldu ve sektöre ABD’nin öncülük etmesinin hedeflendiği ifade edildi.

  • Tüketici ve yatırımcının korunması
  • Finansal istikrar
  • Yasa dışı finansman
  • ABD’nin küresel finansal sistemdeki liderliği ve ekonomik rekabet gücünün korunması
  • Finansal katılım
  • Sektörel inovasyonun desteklenmesi

ABD Başkanı Joe Biden tarafından imzalanan kararname resmiyet kazandı. Bazı uzmanlar, kripto para kararnamesi ile kripto para sektörünün önünün kesilebileceğini söylemişti. Ancak kararnamenin resmiyet kazanmasıyla birlikte bu fikirlerinde yersiz olduğu göründü.

ABD Kongresi kripto para madenciliği
ABD kripto para kararnamesini duyurdu!

ABD’deki Kripto Para Yatırımcılarının Verileri Açıklanmıştı

ABD’deki kripto para yatırımcılarına dair yeni bir rapor yayınlandı. Huobi Group tarafından hazırlanan ‘Crypto Perception Report 2022‘ isimli bu rapora göre para yatıran yatırımcıların yüzde 68‘i 2021 yılında yatırım yapmaya başladı. Yüzde 21‘i 2 yıl önce, yüzde 12‘si 4 yıl önce, yüzde 9‘u ise 4 yıldan uzun süre önce yatırım yapmaya başladı.

Ayrıca yatırımcıların yüzde 46‘sı 1.000 dolar ve altı tutarında kripto para yatırımına sahip. Yatırımcıların yüzde 25‘i ise 1.000 – 10.000 dolar arasına bir yatırıma sahip. Yatırımcıların yüzde 29‘u ise 10.000 dolar ve üzeri değerinde yatırıma sahip.

Bu anketin katılımcılarının yüzde 42‘si kripto paralara yatırım yapmayı çok riskli buluyor. Yüzde 34‘ü regülasyon konusunda endişeli olduğunu geriye kalan yüzde 24‘lük kısım ise kripto paralara yatırım yapmak için yeterli sermayesinin olmadığını ifade ediyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir