11 yıllık Bitcoin cüzdanı hareket etti

Bitcoin cüzdanı

11 yıllık Bitcoin cüzdanı hareket etti

ABONE OL 

Bitcoin cüzdanları arasında 10 yıldan uzun süredir sessiz ve hareketsiz olan büyük ilgi görüyor. Yine bu cüzdanların birisi harekete geçti ve 20 milyon dolarlık Bitcoin transferi gerçekleştirdi.

Sessiz Bitcoin Cüzdanı 11 Yılın Ardından Transfer Gerçekleştirdi

11 yıldır herhangi bir transferin gerçekleştirilmediği bir Bitcoin cüzdanı hareket ettirildi. 489 Bitcoin‘e sahip olan bu cüzdanın hareket etmesi Whale Alerts tarafından paylaşıldı ve kripto para yatırımcıları tarafından büyük ilgi gördü.

11 yıl önce yaklaşık 50 dolar değere sahip olan 489 Bitcoin, günümüzde 20.2 milyon dolara tekabül ediyor.

Bitcoin Raporu Dikkatleri Çekti

Bitcoin fiyatı zirve fiyatına yani 60 bin dolar ve üzeri seviyelere kadar ulaştıktan sonra yaşanan olaylarla birlikte sert düşüşler yaşamıştı. Glassnode tarafından yayınlanan son raporda 60 bin dolar seviyelerinden Bitcoin satın alan yatırımcıların 35 bin dolar ile 38 bin dolar seviyelerinden Bitcoin’lerini sattıklarını açıkladı.

Bu da yatırımcıların düşüşten ciddi oranda etkilendiğini açık bir şekilde gösteriyor. Rapora göre 2021 yılının mayıs ile temmuz ayları arasında Bitcoin satın alan yatırımcıların ağustos ile kasım ayları arasında kârlı sattığı ifade edildi.

Raporda en dikkat çekici konulardan biri ise ‘HODLERs‘ oldu. Kripto para piyasasında uzun vadeli yatırımcılar kendilerini ‘HODLER‘ olarak nitelendirir. Rapora göre ‘HODLERs‘ olarak ifade edilen yatırımcıların birçoğu Bitcoin fiyatına umursamadan düşüşte yaşandığında bile Bitcoin’lerini satmadı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir