ABD Kongresi kripto para madenciliği toplantısı yapacak!

ABD Kongresi kripto para madenciliği

ABD Kongresi kripto para madenciliği toplantısı yapacak!

ABONE OL 

Son günlerin en çok konuşulan konuları arasında yer alan ABD Kongresi‘nin kripto para madenciliği hakkındaki açıklaması nihayet geldi. Kongre’den toplantı kararı çıktı.

ABD Kongresi Kripto Para Madenciliği için Toplantı Kararı Açıkladı

ABD Kongresi kripto para madenciliğiyle ilgili kararını açıkladı ve toplantı yapılacağını duyurdu. 20 Ocak tarihinde ”Kripto paraları temizlemek: Blok zincirlerinin enerjiye etkisi” isimli bir toplantı yapılacağı açıklandı.

Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto para biriminin üretim aşaması olan madenciliğin yoğun enerji harcaması, devletlerin bu konuya eğilmelerine sebep oldu. ABD Kongresi de bu konuya tepkisiz kalmayarak çalışmaları sürdürdü ve bugün Kongre’den toplantı kararı çıktı.

Kripto para madenciliği, enerjiye bağımlılığı ve yoğun enerji tüketimi sebebiyle tepkiye maruz kalıyor. Geçtiğimiz günlerde bu sebepten dolayı İran, Bitcoin madenciliğinin yapılmasını kısıtlamıştı.

ABD Kongresi kripto para madenciliği toplantısı yapacak!

İran Bitcoin Madenciliğine Bir Kez Daha Dur Dedi

İran yaklaşan kış sebebiyle Bitcoin madenciliğini durdurdu. Oldukça fazla enerji harcayan Bitcoin madenciliği İran’ın kış aylarında kesinti yaşamasını tetikleyebileceği için kış aylarında Bitcoin madenciliği durduruldu. Geçtiğimiz mayıs ayında yaz aylarında kesinti yaşanmaması amacıyla yine geçici bir yasak konmuş ve eylül ayının sonlamasıyla birlikte bu yasak kaldırılmıştı.

İran bu defa da kış ayları yaklaştığı için benzer bir yasak getiriyor. Bu yasak da bir önceki yasak gibi geçici olacak. Ancak hangi tarihte yasağın kalkacağı bilinmiyor. Konu ile ilgili şu açıklama yapıldı:

Enerji Bakanlığı, geçen aydan bu yana lisanslı kripto çiftliklerinin güç kaynağının kesilmesi, daha az riskli alanlarda elektrik direklerinin kapatılması ve tüketimin sıkı denetimi dahil olmak üzere enerji santrallerinde sıvı yakıt kullanımını azaltmak için önlemler uyguluyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.