ABD en büyük Bitcoin balinaları arasında yer alıyor

 ABD en büyük Bitcoin balinaları arasında yer alıyor

Amerika Birleşik Devletleri iki gün önce gerçekleşen 1 milyar dolar değerindeki Bitcoin transferinin gizemini çözmüş ve transfer edilen Bitcoin’lere el koymuştu. Ancak bu olay ABD Adalet Bakanlığı tarafından yapılan ilk olay değil. Daha öncede benzer sebeplerle el koyulan Bitcoin’ler düşünüldüğünde ABD en büyük Bitcoin balinaları arasında yer alıyor.

ABD Bitcoin Balinası Konumunda!

Geçtiğimiz günler Silk Road ile bağlantısı ortaya çıkarılan 69.369 Bitcoin‘e ABD Adalet Bakanlığı el koyduğunu açıklamıştı. Yalnızca bu Bitcoin’ler değil Bitcoin çatallanmaları sırasında ortaya çıkan Bitcoin Cash, Bitcoin SV ve Bitcoin Gold‘lara da el konuldu. Bu açıklamanın ardından daha öncede el konulan Bitcoin‘ler akıllara geldi.

ABD Bitcoin Balinası Konumunda!

Silk Road sitesinin bu kadar Bitcoin’e nasıl sahip olduğu sorusuna da cevap bulundu. Silk Road üzerinden gerçekleşen 9.5 milyon adetlik Bitcoin alım satımlarından işlem ücreti olarak toplamda 69.369 Bitcoin elde edildiği ortaya çıktı. Büyük kripto para borsalarının sahip oldukları Bitcoin’ler hesaba katılmadığı takdirde ABD en büyük 3. Bitcoin balinası konumunda yer alıyor. Yani içerisinde en fazla Bitcoin bulunan 3. cüzdan anlamına geliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir