ABD 1 milyar dolar değerindeki Bitcoin’lere el koydu!

 ABD 1 milyar dolar değerindeki Bitcoin’lere el koydu!

2015 yılından beri hareket etmeyen Bitcoin cüzdanlarından birisi dün harekete geçti. İçerisindeki 69.369 Bitcoin‘i başka anonim bir hesaba gönderen kişinin bu hareketle neyi amaçladığı bilinmiyor. Bu işlem için 0.00087980 Bitcoin ödeyen cüzdan sahibi transferi gerçekleştiği zamanın kuru ile 9.55 dolar ödeme yaptı. Ancak gelen son haberlere göre ABD Adalet Bakanlığı bu Bitcoin’lere el koyduğunu açıkladı.

ABD 1 Milyar Dolar Dolarlık Bitcoin’e El Koydu

Transferin gerçekleştiği Bitcoin cüzdanının Silk Road ile ilgili bir bağlantısı olduğu da ortaya atılan diğer iddialar arasında yer alıyordu. ABD Adalet Bakanlığı bu iddiaları doğrular nitelikte bir adım attı ve Bitcoin’lere el koydu. Yapılan incelemelerde 2012 ve 2013 yıllarında Sik Road’a ait olan Bitcoin’lerin çalındığı ve dün gerçekleşen transferdeki Bitcoin’lerin Silk Road‘a ait olduğu ortaya çıktı.

Silk Road bilindiği üzere yasa dışı faaliyet gösterilen ve her türlü suçu barındıran bir internet sitesi olarak biliniyordu. Bu internet sitesinde ödemeler Bitcoin ile yapılıyordu. Silk Road yöneticileri de gelirini Bitcoin ile oluşturuyordu. Silk Road yöneticisinin tutuklanıp müebbet hapse mahkum edilmesinin ardından Silk Road’ın sahip olduğu Bitcoin’lerin tümü ABD Adalet Bakanlığı tarafından ele geçirildi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir