969 dolarlık NFT 300 bin dolar oldu!

 969 dolarlık NFT 300 bin dolar oldu!

Geçtiğimiz günlerde 69.3 milyon dolar karşılığında satılan NFT’nin sahibi Beeple, 2020 yılının aralık ayında 969 dolar karşılığında bir NFT sattı. Satılan o NFT’nin değeri bugün tam tamına 300 bin dolar.

NFT Furyası Sürüyor!

Beeple tarafından hazırlanan bir NFT, 2020 yılının aralık ayında Edward Fairchild tarafından 969 dolara satın alındı. 2 kopyaya sahip olan NFT’yi satın aldığını bile unutan Fairchild, diğer kopyanın 288 bin dolar karşılığında satıldığını fark etti. Ardından sahip olduğu kopyayı 1.7 milyon dolar karşılığında satışa sundu.

 Fairchild, NFT ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

”Bu henüz anlayamadığımız bir şeyin başlangıcı gibi geliyor. Gelecekte giderek daha fazla insan zamanlarını sanal gerçeklikte geçirecek. Dijital varlıkların sahipliği söz konusu olduğunda NFT’lerin sonsuz potansiyeli var.”

NFT Nedir?

NFT, Non-fungible token kelimelerinin baş harfinden oluşuyor ve değiştirilemez token anlamına geliyor. Tıpkı bir sanat galerisindeki yalnızca bir adet bulunan sanat eserleri gibi düşünebileceğiniz NFT‘ler kripto para piyasasında yalnızca bir tane bulunan token’lardır.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir