6GHz Wi-Fi 183 milyar dolar üretebilir

6GHz Wi-Fi 183 milyar dolar üretebilir

6GHz Wi-Fi 183 milyar dolar üretebilir

ABONE OL 

6GHz Wi-Fi 183 milyar dolar üretebilir. FCC, lisanssız Wi-Fi kullanımı için 6GHz bandını açmaya oy vermeye hazırlanırken, endüstri tarafından finanse edilen yeni bir rapor, hareketin temettü ödeyebileceğini gösteriyor.

Wi-Fi şu anda 2.4 ve 5GHz bantlarında sinyalleri gönderiyor. Ancak yeni bir FCC teklifi lisanssız Wi-Fi kullanımını çok daha geniş olan 6GHz bandına genişletebilir. 

Bunu yapmak, yeni nesil Wi-Fi 6E cihazları için 5 GHz bandından toplam 500 MHz’den / 1.200MHz’den fazla yeni bant genişliği açacak. 

Yeni bant genişlikleri yeni nesil cihazlar ile hiç parazit olmadığı takdirde Wi-Fi cihazları için potansiyel olarak çok yollu bir otoyol olarak hizmet verebilecek. Wi-Fi sisteminin en yeni, en hızlı ve en verimli sürümü olacak.

FCC 10 gün önce, endüstri tarafından finanse edilen bir çalışma yaptı, bu tarz bir hareketin önümüzdeki 5 yıl boyunca ABD gelirinde 180 milyar dolardan fazla gelir üretme potansiyeline sahip olduğu sonucuna varıyor.

Pazartesi günü yayınlanan rapor, üyeliği Google, Microsoft, Comcast, Charter, Broadcom, Arris ve diğerlerini içeren bir endüstri savunuculuk grubu olan Wifi Forward tarafından finanse edildi. 

  • Artan geniş bant hızları, Nesnelerin İnterneti’nin hızlandırılmış kurulumu ve artırılmış ve sanal gerçeklik uygulamaları için genişletilmiş piyasa erişimi nedeniyle 2025 yılına kadar gayri safi yurtiçi hasılaya (GSYİH) 106 milyar dolar eklenmesi .
  • Kurumsal kablosuz trafik tasarrufu ve Wi-Fi ve AR / VR ekipmanlarının satışı nedeniyle 69 milyar dolarlık bir üretici fazlası.
  • Artan genişbant hızlarından tüketici fazlası 8 milyar dolar.

Bu, 2025 yılına kadar ABD ekonomisine toplam 183,44 milyar dolar ekleyecek. Burada tam raporu kendiniz okuyabilirsiniz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.