300 milyon USDT basıldı! Ne anlama geliyor?

300 milyon USDT basıldı

300 milyon USDT basıldı! Ne anlama geliyor?

ABONE OL 

Tether şirketinin sabit fiyatlı kripto parası USDT, Bitcoin‘in yükselmesiyle birlikte işlem hacmini arttırmaya devam ediyor. Yalnızca hacminin artmasıyla değil piyasadaki miktarı da sürekli olarak arttırılıyor. Son yükselişlerin ardından 300 milyon USDT basıldı.

300 Milyon USDT Basıldı!

Tether, kripto para piyasasında ihtiyaç duyulan sabit fiyatlı kripto parayı üreten şirket olduğu herkes tarafından biliniyor. USDT, fiyatı her zaman 1 dolar olması sebebiyle adeta güvenli liman görevi görüyor. Kripto para alımlarında veya satımlarında kullanılan USDT’nin son 24 saatteki hacmi 48 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Tether, Bitcoin’in yükselişini sürdürmesinin ardından 300 milyon USDT bastı. Whale Alerts tarafından paylaşıldı. Toplam arzı 17.8 milyar olan USDT’nin yalnızca 17.1 milyarı dolaşımda yer alıyor.

Ne Anlama Geliyor?

Bitcoin fiyatının giderek artması sebebiyle yeni yatırımcılar kripto para piyasasına yönelmeye başladı. Yeni yatırımcıların kripto para piyasasına girer girmez sabit fiyatlı olması sebebiyle USDT’ye yönelmesi dolaşımdaki arzın yetmemesine sebep oluyor. Tether ise USDT basarak bu eksikliğin yaşanmasını önlüyor. Ayrıca Bitcoin’in yükselişi satış yapmak isteyen yatırımcıları harekete geçirdiği için yine aynı şekilde USDT arzının yetersiz kalma durumu ortaya çıkıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir