217 adet yeni emoji tanıtıldı

 217 adet yeni emoji tanıtıldı

Emojilerin değerlendirildiği ve duyurulduğu kuruluş olan Unicode Consortium tarafından gelecek aylarda kullanıma girecek olan 217 adet yeni emoji tanıtıldı.

İnternetin ve sosyal medyanın günümüzde insanların bir parçası olması bazı ihtiyaçları ve talepleri de beraberinde getiriyor. Mesajlaşırken ve bir gönderi yayınlarken kullanma imkanı bulduğumuz görsel ifade aracı olan emojilerin çeşitlendirilmesi de bu taleplerden biri. Halihazırda yüzlerce emoji bulunan sosyal medyada insanların hala bazı duygularını yansıtabilecek bir emoji bulamaması ve bu konuda istekleri olması da geliştiricilere yeni bir görev olarak gelmiş oldu.

Geliştiricilerin tasarladığı emojileri derleyip sunduğu ve emojilerle ilgilenen öncü şirket Unicode Consortium da önüne gelen emojileri değerlendirerek belli kriterlere göre emojileri hayatımıza katarak bizlere biz hizmet sunmuş oldu. İşte yeni emojiler;

217 Adet Yeni Emoji

yeni emoji

Emojileri incelediğimizde eski emojilere göre farklı olan yalnızca 7 emoji görüyoruz, diğerleri eski emojilerin ve yeni gelenlerin ten rengi değiştirilmiş hali olarak karşımıza çıkıyor. Neticede yayınlanan emojilerin 210 tanesi yenilenmiş, 7 tanesi tamamen yeni emojiler.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir